Ráda bych se vám rychle podělila o mé první dojmy po tom, co jsem si pořídila fotoaparát Olympus Pen E-pl7. Můžu vám dopředu říct, že to bude samá chvála a pro toho z vás, kdo by chtěl objektivnější recenzi od někoho, kdo opravdu rozumí fotoaparátům a vyzná se v nich, zkuste najít jinou recenzi. Já vám dám takové mé lajcké stručné info! 🙂

image

Pro začátek, tento foťák je takovým blogerským tipem pro pisálky a lidi, co fotí své kuchařské umění, recenze na různé produkty, módu apodobně. Přednost tohoto Olympusu vidím totiž v tom, že dokáže nádherně zvýraznit různé detaily, tedy ten můj s objektivem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm…, ano.

image image image image image image

Nejprve bych ale měla říct, že je to digitální, systémový fotoaparát s vyměnitelným objektivem, neboli těmto PEN Olympusům se taky říká „bezzrcadlová zrcadlovka“. Jeho kvalita se totiž vyrovná samotným Nikon a Canon zrcadlovkám. A proto jeho další předností je právě ta vysoká kvalita – přes to lehoučký malý kompakt. Já vám ale víc takových těch technických věcí a parametrů o tomto Olympusu říct nemůžu, jsem jen obyčejná blogerka, která už dlouho toužila po tom fotit nádherné fotky. A ten sen se jí 6.5.2015 splnil.

Co bych dále chtěla zmínit je to, že má vysouvací LCD display, který se dá vyklápět směrem dolů, tudíž s ním můžete fotit samu sebe a vidíte se, nebo ho můžete vyklopit tak, óabyste si při focení nemuseli lehat, když fotíte něco, co je nízko (obraz vidíte vyklopený a přizpůsobený)… Taky se mu říká skvělý pomocník pro selfie fotky, ale kvůli tomu jsem si ho úplně nepořizovala.

Abych nezapoměla, jeho další úžasná vlastnost je wifi, takže si můžu krásně přendavat fotky z Olympusu do mobilu a ipadu během chviličky a dokonce můžu fotit na dálku právě přes mobil – položím někam foták a odejdu kousek dál, potom mobilem mačkám spoušt až po tom, co na mobilu vidím, jestli se mi fotka líbí. Je to takový vtipný, jednou jsem se zasmála a říkám si, to je úplně foták dělaný pro forever alone lidi, a nebo pro ty, kteří nemají zrovna vedle sebe někoho, kdo by je hezky vyfotil.

Víc vám určitě sepíšu ještě někdy jindy a kdybyste se na něco chtěli zeptat, na co jsem zapoměla, určitě mi napište do komentářů.

Určitě se nejvíc těšíte na ukázku fotek, tak vám jich sem pár dám! Jsem opravdu nadšená…

 

Ještě více fotek na mém instagramu! -Klerwonder


, líbílo se: 27x

Napsala Kler

2 komentáře

Lucienne

Foťák dělá opravdu nádherné fotky, taky teď nějaký sháním 🙂 Můžu se zeptat, kolik si za něj dala?

Reply
Kler

Dekuji 🙂 fotak jsem koupila v akci pres megapixel.cz, kde stalo telo i s objektivem 14000kc. Zkus se podivat po netu… Je k nemu mraky objektivu jak drazsich tak levnejsich a i ty nejlevnejsi foti uzasne fotky… 🙂

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *