Karlštejn zná každý. Já o něm ale moc nevěděla a popravdě, ani jsem si jeho návštěvu moc nepamatovala. Proto jsme se na něj s přítelem vydali – také navštívit jeho rodiče, kteří měli pobyt v hotelu Karlštejn. A byli jsme z něho nadšení?

K danému místu, které člověk navštíví, je důležité i počasí. My na místo přijeli, když právě začínala obří bouřka, lidé se zběsile utíkali ukrýt, všude bylo temno a větrno. To tajemno mělo také co do sebe, nicméně chut na nějakou procházku v tomhle počasí vymizela. Sešli jsme se tedy na oběd v jedné úžasné restauraci U Adama a vychutnávali si její atmosféru. Já jsem velký milovník kaváren a restaurací. Proto jsem v nich pečená vařená. Nesmí být ale ledajaká, musí mě zaujmout svým interiérem, nebo jen nějakým malým dýchnutím čehosi útulného, romanitckého, čistého, příjemného… A to tahle restaurace plnila na sto procent.

image image image

Jakmile jsme se nabažili toho jídla a výborné kávy, mohli jsme vyrazit ven, protože se mezi tím udělalo nádherně. Bouřka se změnila v jasnou oblohu, listy květin se třpytily od kapek deště, lidé zavírali deštníky a začali se pomalu odsvlékat. I my.

image

Abych vám řekla pravdu, nejsem moc na vnitřky hradů a zámků… celkově mě nikdy moc nezajímala česká historie a vím, je to škoda, nicméně mám radši procházky po okolí hradu, kdy se můžu kochat jeho architekturou, v jakém prostředí je postavený, okolní přírodou… A tak taky probíhala naše procházka. Prošli jsme promenádou plnou kaváren a obchůdků až k hradu, udělali nespočet fotek a dýchali ten čerstvý pobouřkový vzduch. Karlštejn leží opravdu na hezkém místě, máte z něho výhled na šťavnatě nadýchané lesy, nic vás v té přírodě neruší. Jediné, co je trochu u Karlštejna otravné – jsou turisté, kterými se to tu jen hemží.

My sice radši vyhledáváme klidnější místa, kde není tolik lidí, nicméně dáváme Karlštejnu 4 hvězdičky z 5… potom úžasné restauraci u Adama rovných 5!

Teď už se můžete nerušeně kochat fotkami.. 🙂 A brzy u dalšího cestovatelského článku, blíží se nám totiž dovolená! A kdo sleduje instagram, tak už ví, kam se chystáme.

Hotel, kde bydleli přítelovo rodiče.

Hotel, kde bydleli přítelovo rodiče.

image image image image

 


, líbílo se: 19x

Napsala Kler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *