Na Slovensku jsem za poslední dva roky byla víckrát než za celý svůj život. A vždy, když jsem přijela zpět do Čech, opět bych se tam druhý den nejradši vrátila. Nyní jsme se na dovolenou vypravili opět tam… tak proč že to tam mám tak ráda?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. Přívětiví lidé

Většinou, když jsem se ocitla v přítomnosti Slováků, bylo mi dobře. Nevím, jak je to možné, ale jakoby vedle sebe dokázali šířit pozitivní náladu o mnoho líp než Češi. I když s vámi ten člověk nemá téměř nic společného, jedná s vámi jako byste byli jeho blízký, na vše odpovídá s úsměvem na tváři, vše jde najednou zařídit, ubytování v penzionku s „check-inem“ do 10 hodin večer je i ve 2 hodiny ráno možné – a to i s příjemným přijetím, neustále z nich srší pozitivní nálada a energie.

(Ano jistě, na nějaké blbce taky občas narazíte, ale mně se to třeba ještě nikdy tady nestalo…)

2. Nádherná řeč

Už odmalinka zní Slovenština ladně mým uším. Mám ráda její roztomilost, jakmile člověk promluví tímto jazykem, okamžitě si představím někoho milého, nikdy bych si prvně nevybavila nějakého zlouna, ale spíš jemného příjemného člověka. Opět na mě ta řeč působí příjemným a pozitivním dojmem, kdybych si mohla vybrat národnost, nejprve bych mluvila anglicky a na druhém místě by určitě byla Slovenština.

3. Snadná domluva

Tento bod asi nebudu dále rozvádět, jakmile si vyberete dovolenou na Slovensku, nemusíte řešit žádné „faux pas“ během konverzace. 🙂 (Ale také se nenaučíte cizí jazyk.. no – vlastně Slovenštinu?)

4. Slovenská kuchyně

Slovenská kuchyně není pro každého. Skládá se totiž z většiny ohromně tučného a těžce stravitelého jídla – tedy alespoň pro mě rozhodně ano. „Bohužel“ jsou ale tato jídla taky paradoxně hrozně dobrá. No neříkám vám tu žádnou novinku… – bryndzové halušky se slaninkou, pravá kapustnica, úžasná cesnečka (moje nejoblíbenější slovenské jídlo – hlavně ta s uvnitř vhozeným žloutkem, pořádnou dávkou sýru a křupavými krutonky…mmmm)

5. Nádherná příroda

V tomto bodě jsem ovlivněna tím, že na Slovensku stále navštěvuji Tatry a okolí. Nicméně tam také jezdí nejvíce turistů. A mají pro to mnoho podstatných argumentů. Vypadá to tam nádherně. Ty výhledy, kopce – malé i velké, hory – malé i velké, dolinky, roklinky, vesničky a domečky vykukující z obrovských zelených strání pod hrbolatými špicemi těch kouzelých tatranských vrchů…

IMG_2682

A proč o tom vlastně píšu?

Nyní sedím v jednom malebném penzionku v městečku pod Vysokými Tatrami a sepisuji tyto věty právě na jedné z těch nezapomenutelných dovolených na Slovensku. V sobě už mám nedávno snězené halušky a popíjím červené vínko… a i o téhle dovolené vám tu jistě brzy napíšu… 🙂

PS: Pravidelná dávka fotek na mém instagramu 🙂 klerwonder


, líbílo se: 18x

Napsala Kler

3 komentáře

fan klub

moc hezké, upřímné, ze srdce… přejeme krásný další pobyt na Slovensku! a těšíme se na další články – moc pěkné
fanklub

Reply
Martina

Jeeej, toto veľmi potešilo 🙂 v podstate je jedno koľko kecov máme jeden národ na druhý, nakoniec si tú cestu k sebe nejak predsa len nájdeme 🙂 pekný článok

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *