Všude je temno, po černých kamenných zdí se line tmavě žlutá záře od světel ze svíček, což je asi jediné světlo v tomto podzemí. Při tom se loučím s masérkou a nemůžu se ubránit velkému viditelnému úsměvu. Jdu po schodech do svého pokoje a když se za mnou zavřou dveře, okamžitě otevřu notebook a začnu psát, protože na to, co mě napadlo nechci zapomenout – a že se mi to občas stává.

Nikdy v životě jsem nebyla na masáži. Někomu to může přijít divné nebo naopak si někdo z vás řekne, to bude článek pro mě (jsem na tom úplně stejně). Zkrátka jsem měla v hlavě takový blok a nemohla jsem si od něj pomoct. Měla jsem odpor k tomu, aby se mě někdo cizí dotýkal, vůbec jsem nechtěla platit za to, že mě bude cizí člověk masírovat a já se vůbec neuvolním a neodpočinu si, protože budu nesvá. Také jsem měla hrůzu z toho, že mě bude masírovat muž, jehož dotyky ne jen, že mi budou nepříjemné, ale nevhodné, prostě divné.

Když jsem ale byla pozvaná do resortu Svatá Kateřina, kde se specializují právě na masáže, překousla jsem to a odkývala jogurtový peeling, zábal a masáž. Zkusím to, třeba mě to mile překvapí.

Asi tak v půlce procedůry, kdy jsem za sebou měla peeling a horký zábal celého těla a ležela jsem zabalená v alobalu a ručníku, v duchu jsem prosila, aby ta chvíle nikdy neskončila. Od krku až k patám jsem svoje tělo téměř necítila, jako bych svým duchem byla někde mimo to tělo, dívala se na něj ze shora a opravdu jsem se na několik minut dokázala nefalšovaně uvolnit a na nic nemyslet. Bylo mi tak příjemně, že bych takhle ležela klidně celý den, usnula bych a poté se probudila jako znovuzrozená.

Paní masérka byla milá, profesionální a hrozně sympatická, což určitě k mému zážitku hodně pomohlo… nebo možná ten horký olej, do kterého jsem byla zabalená… nebo ještě ta na závěr přidaná masáž obličeje. Asi vše dohromady.

Nyní už jen sedím u okna, pokukuju po venkovních lesích a tetelím se blahem jako malá holka, která nejspíš od této chvíle začne chodit jednou za čas na masáže, aby si opravdu odpočinula.


, líbílo se: 13x

Napsala Kler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *