Jakmile je venku šedo a sychravo víc jak tři dny vkuse, doléhá to na mě, i když se bráním zuby nehty. Nejsem ten typ člověka, který se v takových dnech dokáže postavit k oknu, usmát se od ucha k uchu a užívat si i tak ošklivé počasí. Abych ale takové dny přežila ve zdraví a s co možná největším elánem, mám své triky a rituály, kterými si dokážu udržet pozitivní mysl (většinou).

  • Vaření dobrého a barevného jídla

Tenhle bod  zaručeně pomůže tomu, kdo jí tak moc rád jako já a navíc ho baví vaření. Je dobré se zkrátka otočit zády k oknům, nakrájet barevnou zeleninu, udělat si narůžovělý steak, posypat brambory bylinkama, otevřít si červené víno… nebo udělat pestré  zdravé smoothie, které vám navíc dodá energii.

  • Sychravé počasí jako důvod pro meditaci

Udělejte si dobrou kávu, nakrájejte si k svačině nějaké exotické ovoce, sedněte si tam, kde je to u vás doma nejpohodlnější a až svačinku sníte, zavřete oči, zaměřte se na svůj dech a na nic jiného nemyslete než na sebe. Tuto meditaci prokládejte usrkáváním kávy.

Těmto větám bych se před pár lety smála, ale čím jsem starší, tím tyhle chvíle vnímám víc a opravdu jsou užitečné. Udělejte si takovouhle chvilku pro sebe nejlíp každičký den… ne jen v ten šedivý.

  • Nevyhledávat společnost cholerických, negativně myslících lidí

Možná to nejdůležitější ze všeho. A také to asi nepotřebuje komentáře. Vyhledejte tedy radši nejoptimističtějšího člověka ve vašem okolí a něco spolu podnikněte (nákupy, večerní posezení u vínka, sport…).

  • Jít si zacvičit

Běhání, tanec, posilování, jakýkoliv druh sportu produkuje v těle hormony štěstí. To vám tu nemusím říkat, všichni to moc dobře víme. Za mě je to tedy stotisíckrát potvrzené. Stačí, abych si šla na 15 minut zaběhat, nebo si zaposilovat a okamžitě hodinku na to zapomínám na všechny stresy a hodím se do pohody. I když je venku šero a zamračeno!

  • Obklopovat se květinami

Jsem milovníkem květin a pokud v místnosti chybí, nejsem 100% spokojená. Například pohled na slunečnici mě ihned rozzáří a podpoří tak můj příjemnější den.

  • Výrazné rtěnky

U tohoto bodu si možná někdo z vás poklepe na čelo, ale i takováhle „maličkost“ a pro někoho blbost mě dokáže udělat den lepším. Například nějaký burgundy odstín rtěnky ne jen, že zpestří podzim, ale také se k němu perfektně hodí. Nebo naopak, nějaký světlě růžový odstín ho rozveselí.

Hlavně na závěr, radujme se z maličkostí, protože ty nás obklopují každý den a jsou nevyčerpatelné 🙂

 


, líbílo se: 17x

Napsala Kler

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *