Už dlouho jsme nebyli nikde za hranicemi, tudíž jsem si jednoho dne doslova řekla: „tento víkend to chce něco velkolepého!!“ A taky se tak stalo. My jsme s přítelem takové dobrodružné duše, stále bysme něco objevovali, někam chodili a fotili a kochali se, ale hlavně roadtripovali. Jízda autem je náš nejmilejší koníček a ta samotná jízda je jedním z hlavních potěšení z celého výletu. To zkrátka jedeme a komentujeme přírodu, obydlí a lidi každou zatáčku, necháváme se nabažit přírodními scenériemi, obdivujeme a často zapomínáme, že vlastně řídíme.

Tento roadtrip byl zakončen v Passau, česky Pasov, což je město na hranicích Rakouska/Německa, které máme hrozně moc rádi. Minimálně nás k němu pojí naše minulost, časy, kdy jsme spolu randili jako oživot, jako ty klasické beznadějně zamilované páry, v těch dobách, kdy jsou spolu pár měsíců a neřeší zatím žádné starosti, snad jen, jaké bude další rande nebo o co vše by se jeden s druhým podělil. Rozuměj: v počátcích vztahů –

„dej si tu poslední mozzarellku, sice na ní mám šílenou chuť, ale přenechám ti jí“

„děkuju, ty jsi zlatý“

kdežto po dvou letech –

„jé, ty už si to vše snědl/a?“

Ale zpátky k věci. Zpátky k Passau. Tohle město bude skvělým tipem pro ty z vás, co máte rádi krásně upravená, vyšperkovaná města bez jediné vysypané popelnice, která nejsou až tak velká a mají nádhernou promenádu podél dvou řek, které navíc tvoří soutok. A abych nezapoměla, probíhají v nich o Vánocích přenádherné vánoční trhy, snad ty nejkrásnější, na kterých jsem kdy byla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My jsme tam vyrazili zrovna před týdnem, tedy v krásný podzimní den, bohužel nám ale nevyšlo úplně nejlepší slunečné počasí, jaké bychom si představovali. Jakmile jsme přejeli Šumavu, krásné prosluněné Česko se proměnilo v šedé mlhavé Německo, přestože i předpovědi pro Passau byly víc než slibné.

Pokud jste i jako my s přítelem milovníci kaváren a hned co přijedete do nového města, už se po nějaké rozhlížíte, doporučuji navštívit kavárnu Cafe-Lounge Diwan, která je na samém vršku jedné vysoké budovy uprostřed Passau, tudíž budete mít úchvatný výhled. Jsou tu sice trochu vyšší ceny, ale rozhodně stojí za to! Zde jsou jejich webové stránky, tak už se můžete dopředu namlsat: cafediwan

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My jsme se tam nyní bohužel nedostali, protože bylo v kavárně úplně plno a nečekali jsme kvůli jiným plánům, nicméně na tahle místa se opravdu vyplatí i počkat. Nebo jsme si s přítelem řekli, že si příště zjistíme přesnou otevírací dobu a příjdeme ihned po otevření.

Co stojí za zmíňku je také promenáda kolem řek, které tu tvoří soutok – Dunaj, Inn a Ilz. Tato promenáda je posetá barevnými malebnými domečky, obřími cestovními loděmi, hradbami, nádhernými parky, kavárnami… zkrátka procházka přesně pro mě. Díky soutoku tak můžete obejít dokola téměř celé město.

Já mám ale ráda také takové ty krásně čisté, upravené a dobové městské uličky, které jsou podobné těm pražským, s tím rozdílem, že je v celém Passau tak 90% všech domů domků a domečků nádherně opravených a obarvených. Nemají žádné křiklavé barvy a snad každý ladí s tím vedle něj. Je to zkrátka takové středně velké město, které si Němci hodně dobře uchovávají a opečovávají.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PASSAU PLNÉ MINI COOPERŮOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nyní je mi opět líto, že nám nevyšlo extra počasí, fotky by mohly být o moc hezčí, ale určitě si na nich i tak dovedete představit, jak je Passau krásné město. Jen bych vás chtěla upozornit, že pokud byste ho někdy rádi navštívili, právě o těch vánočních trzích je ve městě obrovská hromada lidí a nám se minule podařilo zaparkovat někde na kopci asi 3km od centra (měli jsme ale krásnou vánoční-zimní procházku a výlet byl ve finále skvělý), nicméně potom v centru už se ty lidi poměrně rozprostřeli.

Když byste se tu chtěli najíst, město je plné nejrůznějších restaurací od řecké po indickou, takže nebudete mít problém s výběrem. A pokud by se vám chtělo si zanakupovat, mají tu velké obchodní centrum, kde je například Douglas, C&A, Mango, Pimkie, Pandora, Orsay… ve městě ale také najdete HM a třeba i VeroModa.

ZOEVA V PASSAU!! A pokud máte rádi kosmetiku/štětce Zoeva, mají ji v Passau v Douglasu!!! Tak třeba někoho z vás navnadím právě takto. 😀

Pokud jsem na něco zapoměla a chtěli byste se na něco ohledně města zeptat, ptejte se. Nebo mi jen dolu alespoň napište, jak se vám líbí?

A chystáte se na nějaké vánoční trhy a kam?


, líbílo se: 12x

Napsala Kler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *