Go mě budí a já ne a ne vstát. Přikrývám se odkopanou peřinou a zapřemýšlím se. Díky špatným dnům, které v mém životě pravidelně nastávají, se učím, že za všechno si můžu sama. To nebo ti, co mě v životě naštvávají, jsou jen jakási provokace a je už jen na mě, jak se k tomu postavím. Můžu donekonečna fňukat a stěžovat si, můžu se zahrabat do postele a stávkovat, můžu být klidně naštvaná na celý svět. Ale ve finále bude problém pouze a jen ve mě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Často se stává, že ten, s kterým někam jdu nebo se bavím, má absolutně negativní náladu a kvůli ní i na mě přenáší svoje problémy. Já si okamžitě začnu brát vše na sebe, naštvu se a rázem je zkažený den. To, co bych ale měla udělat, je říct si, je to jeho problém, jeho špatná nálada a já se do té bubliny nenechám vtáhnout. Pokud možno se s tím člověkem vůbec nestýkám. Nebo se snažím přivést ho na jiné myšlenky (to ale u někoho nefunguje). Jak říká jeden můj hodně blízký člověk: nenech se ušpinit od cizích hoven, jsou to jeho hovna (omlouvám se za hrubá slova).

Povězte mi, jak často se setkáte s tím, že se vy nebo někdo z vaší blízkosti naštve jen proto, že někdo v okolí udělal něco, s čím nesouhlasí, nebo ho zkrátka někdo namíchl svojí náladou… prostě je dotyčný naštvaný ne kvůli svým problémům ale kvůli cizím. Cizím? (tady by měl být asi otazník, už se do toho začínám zamotávat.)

No prostě to rčení výše zmíněné je tak pravdivé, že není co řešit. Za vše si v životě můžeme sami. My jediní jsme strůjci své dobré i špatné nálady. (na 90%…, zbytek tvoří životní nehody a události, ke kterým by tu byla zas jiná kapitola…).

K tomu mě napadá jedna vtipná situace, kterou bych to tu chtěla na závěr trochu odlehčit. Můj přítel se neustále špiní od cizích rádiových h***n. Jak to probíhá? V autě zapne rádio, 5 minut poslouchá a pak si začně stěžovat na hudbu, která tam hraje, že se to nedá poslouchat a začne song rozebírat. Na základě toho si začne stěžovat na zprávy, které tam po písničce dávají. (A já jen v duchu kroutím hlavou, mlčím, usmívám se /většinou/ a říkám si, joo, kdyby to rádio vypnul a pustil si svojí hudbu, pak by se nešpinil cizími…. ehm ehm. 😀

Nebo mi to připomělo takové to věčné stěžování si lidí na večerní hlavní zprávy televize Nova. „To je příšerný, na to se nedá dívat, samé špatné zprávy.. a na závěr hodí jen zvířátka abysme se jako cítili líp!“ (A přeci se na zprávy dívají každičký den bez vynechání).

Uvědomujete  si, jak by tohle mohl být dlouhý článek? Jak si my lidé neustále na něco stěžujeme? A přece to děláme? A jsme v některých případech opravdu nepoučitelní… nebo bychom se rádi přeučili, ale je to těžká práce?

Já se tomu už nyní jen směju u šálku kávy, ale včera jsem byla ten samý ušpiněný člověk cizími….

 

 

 

 


, líbílo se: 12x

Napsala Kler

4 komentáře

Ronnie

Máš pravdu. Když jsem ještě chodila na střední, někdy se mi zadařilo, že jsem šla do školy pozitivně naladěná. Pak ale stačila přijít kamarádka k mojí lavici, která byla samozřejmě naštvaná na to, že si na ni prý učitelka zasedla, což samozřejmě nebyla pravda, mě tím naštvala a měla jsem zkažený den. Někteří lidé mají tendenci svoje chyby svalovat na ostatní kolem sebe a to mě dokáže opravdu hodně naštvat. Pak už jsem samozřejmě měla zkažený celý školní den a jedinou záchranou byly kreativní předměty, kde se člověk mohl „vyřádit“.

Reply
LUCIEANA STOLEN

No jej, já jsem většinou právě ta se špatnou náladou :/ 😀 Ale v poslední době (cca měsíc) se snažím mírnit a dávat si pozor na všechno, co si pustím do hlavy.. A pomáhá to 🙂

Reply
Kateřina

Řekla bych, že je to hodně individuální :). Sama mívám někdy špatné nálady, kdy chci být zachumlaná pod peřinou a jen ten den přežít. Proto se nejraději obklopuji lidmi, kteří jsou veselí a můžou tu „dobrou energii“ přenést i na mě. Naopak pokud má někdo blbou náladu jen kvůli nějaké kravině, tak mu zase hodím lano já. Výjimku tvoří lidé, kteří jsou neustále negativní a pořád něco kritizují – těm je ideální se vyhnout :D.

Reply
Kler

ano máš pravdu, je to individuální, tento článek je právě mířený pouze na to když má člověk dobrou náladu a nechá si jí zkazit blbostma…. nebo špatnou náladou někoho jiného.

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *