Sedím s notebookem v posteli, usrkávám ranní čaj a mým tělem proudí strašně zvláštní hřejivý pocit. Je to jako když vás druhý den po cvičení bolí svaly a nemůžete se hýbat, s tím rozdílem, že já vpohodě vstala a zároveň mě ty svaly nebolí tolik, aby se dalo mluvit o opravdové bolesti. Je to jen taková teplá energie pomalu proudící mým tělem tam a zpět a já si to příjemné vnitřní teplo hrozně užívám. Dokonce se směju sobě samé, že jsem té paní na Pránájámě (správné dýchání při józe) nejprve moc nevěřila, že v sobě nikdy takovouhle energii nemůžu najít, že se na to nedokážu soustředit a neumím svému tělu tolik naslouchat. A přecijen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Základem toho všeho, jógy a pránájámy je, jak už jsem na sobě zjistila, že na sebe člověk nesmí být tvrdý a začít po malých krůčcích. A tak jsem včera konečně našla videa na YT, podle kterých se můžu pomaličku od začátku zaučovat a zlepšovat v józe. Před několika měsíci jsem se totiž tak nějak náhodou připletla do hodiny jógy ve Svaté Kateřině a to už bylo cvičení na takové úrovni, že se šlo celkem rychle, cviky jsem nezvládala a byla jsem z toho celého akorát naštvaná a demotivovaná: „tak tohle já nemůžu nikdy zvládnout„.

Jenže jsem se nechtěla vzdát a tak jsem se přestala srovnávat s těmi, co jsou v józe úžasní a začala se soustředit sama na sebe. Našla jsem Yoga with Adriene a začala s jejím 30 denním cvičením, kdy začíná pomaloučku od začátku a postupně přidává další a další cviky. Jak už jsem ale letmo videa projížděla, viděla jsem, že to nejspíš nezvládnu tak rychle a proto mám v plánu, že jakmile narazím na video, které mi nepůjde, budu to předchozí cvičit víckrát po sobě. Jak jsem už říkala, rozhodla jsem se, že na sebe nebudu chvátat a půjdu po malých cílích k větším.

Adriene je zvláštní. Není mi sympatická úplně na 100%, nicméně si užívám to, jak nikam nespěchá a jde po cvikách opravdu pomaličku. Má často příjemné připomínky a navíc mi připomíná Alyssu Milano, jednu z mých nejoblíbenějších hereček. Na svém kanále má ale také hromadu jiných videí, láká mě například Morning joga, Joga for weight loss, Yoga for when you’re angry…

Pokud byste také rádi začali s jógou a nevíte jak na to, určitě tento youtube kanál doporučuji. Navíc, je to zadarmo, investujete pouze svůj vlastní čas. A upřímně, mě bylo při cvičení tak krásně… a hlavně nyní, kdy cítím to příjemné teplo a dobrý pocit ze sebe samé (a nemůže za to ten horký čas co piju, vážně ne :))

 


, líbílo se: 13x

Napsala Kler

3 komentáře

Nikol

Jé, s Adriane cvičím taky. Vždycky si zaručeně odpočinu a cítím se skvěle. 🙂
Mimochodem, píšeš moc krásně! :))

Reply
Allex

Tak to musím zkusit! Zrovna jsem si říkala, že bych jógu chtěla zkusit a trochu víc se do toho dostat. :))

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *