Dlouhá rána jsou to nejlepší, čím mohu den začít. Jakmile vstanete brzo, přestože nemusíte, vstanete do dobrého pocitu o sobě samé a najednou máte víc času. To, že se neustále vymlouváme, že jsme něco nestihli, není často úplně pravda, nemám pravdu? Já tu veřejně přiznávám, že jsem si například navykla spát dlouho někdy až do oběda a potom kolem sebe rozšiřuji malé neškodné lži o mém  nestíhání. S kým si mohu podat ruku? 😉

Dnes jsem ale vstala brzo, abych si právě to jedno dlouhé ráno ulovila a měla ze sebe větší radost. Ani jsem ještě nevlezla do koupelny a už jsem rozdělovala žloutky od bílků a začala připravovat těsto na ty mé úžasné nadýchané americké palačinky. No jo, jenže líná Klára si ještě nepořídila šlehač, a tak začala bílky kvedlat ručně a to je pro ní něco nemožného. Ve finále tedy palačinky nebyly tak nadýchané jako vždy, ale pochutnali jsme si na nich tak jako tak. Přítel si liboval, já si libovala a pod stolem jsem si nenápadně mnula ruce, jak se mi snídaně podařila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můj recept není žádná věda. Těsto dělám tak, že do misky nasypu 100g (přibližně 4 vrchovaté polívkové lžíce) hladké mouky, do toho přidám 3 žloutky a špetku kypřícího prášku a přileju 1 deci mléka. To vše zpracuju do těsta a pokud je moc husté přidám mléko. Do těsta ještě přisypu velkou lžíci moučkového cukru a 2 malé lžičky skořice. Pak už jen rozšlehám bílky ze 3 vajec (pokud možno šlehačem – palačinky potom budou nadýchanější), já je rozšlehala ručné do ne moc pevného sněhu. Pak už jen „sníh“ vleju do druhé mísy s těstem a promíchám. 🙂 To už si jen užívám obracení palačinek na pánvi, hrozně mě to baví.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dala jsem vám recept na úžasné palačinky. A nyní mám na vás na oplátku prosbu. Nemáte vy recept na to, jak se naučit dokopat do cvičení ráno? Ráda bych si navykla na ranní cvičení, mám pocit, že bych pak měla hned lepší den… když já jsem po ránu často tak moc líná a tak cvičím jen večer. Víte jak na to? Mile ráda vás za to odměním, třeba dalším článkem na přání.

Mějte týden přesně podle vás a ať jsou vaše dny produktivní a rána dlouhá… 🙂


, líbílo se: 12x

Napsala Kler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *