Tak a je to tu, slibovaný článek o paletce Balm Jovi od The Balm, o té, kterou jsem si už před půl rokem tak vysnila. Můj milý ježíšek si zapamatoval, že jí chci, proto mi jí přinesl a já mu za to moc moc děkuju. Už se téměř s ničím jiným nelíčím.

Vezmu to pěkně od začátku, ráda bych vám ale nejdřív řekla, že nejsem právoplatná beauty blogerka, proto to vezmeme letem světem mým názorem a mým kritickým okem. Snad se vám to tak bude líbit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paletka mě na první pohled nadchla hned z několik důvodů. Tak co třeba za prvé, vlastní úžasné a použitelné stíny, za druhé, mají peckové názvy, nad kterými se pousmívám ještě dnes, nachází se v ní i rozjasňovač, tvářenka a dvě „rtěnky“. Pokud si paletku dobře prohlídnete a znáte klasické rockové kapely, určitě se do ní zamilujete tak jako já. No nemám pravdu?

Stíny jsou rozdělené na tři části. První je Heavy metal, druhá Classical a třetí Alternative. V první jsou poupravené názvy stínů heavy metalových skupin, ve druhé rychlosti skladeb v klasické hudbě a v poslední alternativní skupiny. Tomu říkám promakanost… Místo Alice Cooper udělat stín Copper? To je prostě bomba a to nemluvím o tom stínu, který je snad nejkrásnější z celé paletky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paletka je tak „kompletní“, že v ní najdete i krásné funkční zrcádko ve tvaru srdíčka a spodní návod na kombinace stínů. Hlavní názvy jsou navíc anglickofrancouzské (můj nejovládanější jazyk je fránina (po češtině)), takže já jsem hádejte – v sedmém paletkovém nebi. The Balm si s touto paletkou opravdu vyhráli. Já jim z ČR upřímně tleskám. (Mimochodem, paletka je světově ohromně oblíbená, stačí jen kouknout na zahraniční stránky.)

Abych se ale dostala k tomu nejhlavnějšímu – a to k samotným stínům, odswatchovala jsem je pro vás, abyste o nich měli ještě lepší představu. Naštěstí jsem dnes chytla i trochu toho slunce a budu vám moci ukázat nádherně třpytící se stín Lead Zeppelin, nebo samotnou Alice Copper. Už se nemůžu dočkat! 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jdeme rovnou na věc. Na téhle fotce naleznete zleva (Metal-ica, Iron Maid-in, Lead Zeppelin, Alice Copper) První Metal-ica je nádherně pigmentovaná třpytivá stříbrná barva, kterou už jsem mnohokrát použila a moc se mi hodí na rozjasnění víček. Druhý stín Iron Maid-in je zlatým kontrastem. Klasika – ale nutně potřebná. Dalším stínem je výše zmiňovaný Lead Zeppelin, který mě tak moc nadchnul, že jsem si zamilovala dříve pro mě ošklivou břečkovitou barvu z žabince. Nyní je to pro mě na očích krásná barva vánočního stromečku, která se žlutooranžově třpytí. Fotku na slunci jsem naštěstí zachytila a na dalšch fotkách můžete Lead Zeppelin a Alice Copper vidět v celé své kráse. Už vidíte, jak je jakákoliv recenze zkreslená? Nikdy nejde přesně na 100% zachytit odstín… Jak na fotkách tak v reálu záleží na tolika věcech… na světle, na slunci. K Alice Copper už jen dodám, že je to přenádherná COPPER barva, měděnočervená, úžasná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další řada stínů je z klasické hudby. Zleva (Adagio, Allegro, Moderato, Presto). Zde není moc co dodat. Tyto stíny jsou matné, vhodné na každodenní použití. S Adagiem zvýrazňuji místo pod obočím, Allegro používám na vnitřní koutek oka a s tmavšími Moderato (tmavě hnědá – mírně do fialova) a Presto se dají kouzlit krásné kouřovky. Všechny stíny jsou krásně pigmentované až na Adagio, tam si troufám říci, že pigmentace pokulhává a musím vrstvu na oku opakovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední čtveřicí je sekce Alternativních stínů. Zleva (Blink 1982, The Stroke, rem, Third Eye Blinded). Zde už se nám stíny už opět nepatrně třpytí, ale to opět uvidíte spíše na fotce focené na sluníčku. Tam teprve vynikne nádherná (opravdu přenádherná) na první pohled skromná barva The Stroke, která se tváří černě, nicméně je tmavě modrá, třpytkatá, jako Večernice z pohádky. Přeskočila jsem ale Blinky, to je středně hnědá barva se třpytkama, na první pohled fádní, ale na oku nádherná. Dále tu máme rem, tedy nejvíc fialový stín z celé paletky, který vypadá přesně tak jako na ruce. A poslední stín Third Eye Blinded používám asi nejčasteji na závěr každého očního stínování. Vše tak nějak příjemně spojí dohromady a není příliš výrazný. Prostě tečka na závěr (opět nejmíň pigmentovaný a bohužel se trochu víc práší).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na detailních fotkách si můžete všimnout, že stíny úplně 100% nesedí ve svých přihrádkách, ale z normálního pohledu to není téměř vidět. Stíny jsou kvalitní, velmi dobře pigmentované až na Adagio a Third Eye Blinded – tyto dva stíny také poměrně hodně práší. Ostatní jsou ale nejspíš bez chybičky. Pro mě prostě 9 hvězdiček z 10. Jasná volba.

Abych ale nezapoměla, paletku doprovází přenádherný Disco rozjasňovač Solid Gold, který je sice mírně třpytivý, ale tak akorát, na obličeji vypadá dokonale… Potom tvářenka Don’t you want me? je překrásná tmavší růžová, která vypadá velmi přirozeně. Na tváři se dá nádherně rozetřít do ztracena, hrozně jsem si jí oblíbila. A úplně na závěr už jen nakousnu Milly a Vanilly – Lip Sync Playback. Milly je neutrální a na rtech přirozená, zatímco Vanilly je více rudá s mírnýma třpytkama. Obě barvy jsem ještě plně nezkoušela, proto k nim více říct nemohu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na závěr bych už jen dodala cenu, která se pohybuje kolem 1000kč (u The Balm – klasika). Paletka je po shrnutí originální, nápaditá a jen tak vás nepřestane bavit! Pokud jsem na něco zapoměla nebo byste se rády na něco  zeptaly, neváhejte mi napsat do komentářů. Odpovím.

Tak co na ní říkáte? Nadchla vás tak jako mě? 😉


, líbílo se: 13x

Napsala Kler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *