Zdravím všechny staré i nové známé! Slíbený článek plný doslova výživných slov je stejně jako teplé dny konečně tu. Jo, nebojte, stydím se za to, jak jsem si na psaní nenašla poslední dobou žádný čas, ale tak nějak tuším, že mě těmy zprávami dokopete k větší aktivitě. Jste totiž boží, někteří z vás mi dokonce píšou snad už po 5 letém sledování a já jen zírám, jak někoho ještě můžu po tolika letech bavit. Klaním se, motivátoři moji.

Abych se tu ale nevykecávala, přejdu rovnou k věci, protože jsem si jistá, že je tu většina z vás hlavně kvůli mému „centimetryfuč“ instastorýčku. Přesně jak píšu, během jednoho týdne se totiž z mého těla vytratilo kamsi hromada centimetrů z boků, pasu,… konkrétně: 4cm z hrudníku, 2cm z pasu, 4cm z boků, a 3cm se mi odkrojily od zadku (ty, kdo tu jsou noví, předem upozorňuju na moje semtam divné vyjadřování, zvyknete si).

Jak se tenhle zázrak stal? Já ho nazývám „Dewii je bůh“. 

Dewii mi totiž sestavila jídelníček přesně na míru (podle mých fotek, detailního popisu běžného dne, vyplnění dlouhého dotazníku) a já ho přesně dodržela. Žádná věda v tom není.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O CO TEDY JDE

Jídelníček se skládá z hromady věcí, takže nejíte každý den to samý, naopak. Skládá se přibližně z 5×5 druhů jídel, přičemž každé samotné jídlo má navíc volitelné potraviny, které použít. Abych to vysvětlila konkrétně, pod obědem je 5 druhů jídel – z toho jedno jídlo máte na výběr jestli celozrnné těstoviny/brambory/rýži/atd (70g)…. a k tomu kuřecí maso/tofu/mozzarellu light/krůtí maso/atd (90g). Je tedy možné udělat si několik různých variací podle vás samotných. Mezi snídaní – svačinou – obědem – svačinou – večeří -> je vždy 2-3 hodinová pauza, která je moc důležitá. Díky pravidelnýmu dodržování nebudete mít nikdy pocit hladu a budete mít nonstop energii.

Jak stále všude říkám, neinvestujte do hadrů, kosmetiky a podobných kravin, ale do jídla. Protože pak budete mít krásnou pleť, vlasy, pevný nehty, krásné pevné tělo a nebudete to hezké oblečení a šminky potřebovat. No jasný, zas tak easy to není, ale chápete mě… podle vaší stravy jasně dokážete spozorovat, jak se mění vaše tělo. Mně se například po 2 týdnech jídelníčku neudělal na tváři ani jeden beďar a to jsem jejich nejlepší kámoška. Naopak když jsem jeden den zhřešila a vypila s kamarádkou v baru morgana s kolou a 2x 2 deci vína, druhý den ráno jsem se osypala, byla jsem unavená a špatně naladěná.

Není to jen o vzhledu. To, že začnete hubnout a krášlet, je jen bonus. Nejúžasnější je, jak se mění vaše psychika. Já u všeho začala tancovat. Smát se. Nejsem tolik líná…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

JE TO DRAHÉ A ČASOVĚ NÁROČNÉ. REALLY?

První týden jídelníčku jsem myslela, že to vzdám. Víte proč? Přišlo mi, že jediný, co celý den dělám, je nakupování jídla, vaření a jezení. Nedokázala jsem si představit, že takhle budu teď fungovat po zbytek života. Jenže ty začátky jsou takový, protože se v tom prostě nevyznáte. Neumíte odhadnout 80g tofu a nevíte, co k čemu patří. Někdy ani nevíte, kde se ta potravina v obchodě nachází.   Až teď po 3 týdnech jsem začala myslet jinak, s lehkostí, víc ekonomicky, už se nemusím soustředit na samotný vážení potravin, když jdu do obchodu, už vím přesně kam sáhnout, jídla si dělám dopředu, když mám čas a v den, kdy mám hoňky, si jen vytáhnu krabičku z batohu. Jde jen o zvyk a o souhru. Když vás to začne bavit, máte vyhráno. Mě to baví hlavně z důvodu, že to dělá dobře mýmu tělu, mojí psychice, která na tom není úplně královsky. Mám strašně dobrý pocit z toho, že plán dodržuju a můj den má úplně jiný význam…

Co se týká ceny, jo, zelenina je právě teď předražená, žitnej chleba je drahej a oříšky taky, ale naproti tomu 250g tofu stojí desetikačku. Neříkám, že je zdravá strava levná, ještě když si chcete třeba dopřát pořádné kvalitní granátové jablko nebo megavýživný batáty, ale ruku na srdce, za co mizeli peníze z vašeho účtu v posledních měsících… opravdu ste potřebovali ty nový boty? Vážně ste museli tolik vysedávat v kavárnách/barech? Je opravdu nutný nakupovat předražený kafe ve Starbucksu nebo Lush koupelové bomby?

. . .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KONTROLY

Každý týden vás Dewii kontroluje, vy jí posíláte tělesné obvody a jak se cítíte, ona vám obratem odepíše a poradí, když budete mít jakýkoliv problém. Já například nemám moc ráda sladké snídaně, tak mi po týdnu do jídelníčku přidala ještě další verzi snídaně navíc. Tím, že se každý týden měříte a posíláte jí tabulku, získáváte obrovskou podporu a motivaci. Nejen, že vidíte, jak jdou centimetry pryč, ale ona vás navíc povzbudí a nakopne dál.

VEGAN I NEVEGAN

Dewii je sice veganka, ale udělá vám výživový plán i když nejste vegani ani vegetariáni. Když byste na veganství chtěli přejít pomalu, dá vám třeba do jídelníčku jen trochu živočišných potravin, abyste si zvykli postupně. Co se týká mě, já nemám nijak potraviny omezené, jím komplet všechno. Jsem toho názoru, že moje tělo je geneticky sestavené tak, že potřebuje to, na co byli zvyklí mí předkové…. samozřejmě nějakým způsobem vyvinutý podle doby, ale základ myslím, že je důležitý. Neříkám, že veganům něco chybí, vše se dá nahradit, ale z dlouhodobýho hlediska tomu zkrátka nevěřím. Nikomu ale názory neberu, každý máme právo volby. Maso nejím ve velkém množství, celkově spíš vyhledávám rostlinné produkty, jen ho nechci úplně vyřadit. To samé s vajíčkama a mléčnými výrobky..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PLÁN NA MÍRU

Pokud taky přemýšlíte nad výživovým plánem, Dewii vám ho udělá na míru, dá vám vybrat z mnoha variant, já doporučuji koupit si jen jeden měsíc za 1700,- ve kterém je komplet sestavení jídelníčku (i s recepty a mnoha informacemi o potravinách) + týdenní kontroly. Teprve pak se můžete rozhodnout, jestli už to zvládnete sami, nebo jestli ještě potřebujete pomocnou ruku. Já měla domluvený plán na 3 měsíce, ale příští týden (po měsíci) kontroly s Dewii dokončím a budu si ho už hlídat sama.

Na závěr bych vás chtěla poprosit, ptejte se, kdybyste měli jakýkoliv dotaz. Toto téma je hrozně obsáhlé a určitě jsem tu neřekla úplně vše, takže vám na další věci odpovím tady pod článkem nebo na instagramu v DM.

 

PS: Opravdu nezanedbávejte vaší stravu… slibte mi to!

Investujete do délky a kvality svého života


, líbílo se: 8x

Napsala Kler

6 komentářů

Bea

Hrozně zajímavý a inspirativní článek. Určitě piš častěji, moc ti to jde a mě moc baví si to číst. 🙂

Reply
Kler

Děkuju moc, jsi zlatá! Rozhodně si mě k napsání dalšího článku nakopla 🙂

Reply
Veronika

Taky jsem začla dělat něco se svou stravou a pohybem. Zhubnout fakt nepotřebuji 😀 Ale potřebuji nabrat svalstvo a nezhubnout, což mi přijde složitější. Teď mě čeká zpráva od nutriční terapeutky a nemůžu se dočkat, co řekne na mou dosavadní stravu- co, jak často, v kolik + pitný režim 😀 Mě asi zpřetrhne, ale jídlo nezanedbávám, to je asi velké plus… přijdu domů a hned otvírám ledničku a vyjídám co se dá a nepřibírám 😀 Tobě ale držím palce, ať se daří hubnout. S tímhle jsi mě namotivovala- všechno jde, když se chce, že jo 🙂

Reply
Kler

Jestli potřebuješ nabrat svaly tak to asi budeš mít jídelníček plný bílkovin viď.. a máš pravdu, všechno jde 🙂 Držím palce!

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *