S Brnem mám takový malý problém, stejný jako s Bratislavou. Něco mi tam nesedí, něco je tam divný, jen to nemůžu moc dobře popsat a rozpoznat. Možná samotná struktura města? Zvláštní střídání ošklivých ulic s krásnými? Nebo to bude možná vzpomínkami…

Asi v patnácti jsem tam tajně jezdila za svou láskou. Místo školních výletů. Skoro nikdo o tom nevěděl. Jen my dva. Zvláštní, až teď o tom tak nějak otevřeně a s klidem chci psát. Nejspíš proto, že jsem tomu šílenýmu vztahu konečně odpustila a přenesla se přes to, že jsem se nenáviděla za to, jaká jsem byla, co jsem v tu dobu dělala, jak jsem se chovala… Možná tu o tom brzy napíšu víc.

Od mého tehdejšího vztahu na dálku bych ale chtěla přejít k té nynější návštěvě. Brno se mi zase poodkrylo trošku v jiném duchu. Kavárenském, fotografickém, kamarádském, nakupovacím. Vyrazila jsem tam za svou mnoholetou kamarádkou, před kterou jsem sama sebou a nemusím si dávat bacha na pusu, což je v téhle době vážně dar nad zlato. Vedle takového člověka si dokážete tak nějak líp oddechnout od celého toho komplikovaného světa kolem vás. Jako by vás najednou nic netížilo a vy ste byly zase ta stará dobrá Klára… ta nenačančaná Petra…. ta prostořeká Lucie… ta upřímná Doplňtesijakéjménochcete… ta volná TY.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doufám, že každý z vás někoho takového vedle sebe máte. Já, s tou mojí Káťou, jsem vyrazila jen tak spontánně fotit, popíjet kávu, poflakovat se. Tak je pro nás objevování nových měst nejpříjemnější. Nic nás nestresuje, nemusíme vidět přesně to a tamto, nevadí nám, když je někde zavřeno, je nám jedno, jaký je počasí. Nic totiž není naplánované.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Největším objevem byla kavárna Skog Urban Hub, kam jsme na dvě hodinky zalezly, probraly všechno možné a užívaly si toho božího prostředí. Tady se prý v Brně nachází ty nestylovější lidi s nejstylovějšími outfity. Tady se prý píšou knížky a články na blog. Sem se chodí na polední brunch s mamkou. Tady se fotí prakticky každý centimetr místnosti a dává se na instagram.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejvíc nás překvapily plné peněženky, nic jsme si totiž v Brně nekoupily a shodly jsme se na tom, že je to skvělej pocit. Taky ste někdy trpěli takovým tím stihomamem, že si musíte vždycky z výletu něco přivést? Něco nakopit? Utratit peníze? My ho dřív měly a zdáme se být úspěšně vyléčeny. Ty materiální radosti jdou poslední dobou vážně někam stranou… a tak to má asi být.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaký máte názor na Brno vy? Kam se stojí za to podívat příště? A máte s Brnem spojenou nějakou vzpomínku, příběh? Určitě mi to sem hoďte do komentářů 🙂

K.

 


, líbílo se: 5x

Napsala Kler

2 komentáře

Lucy

Krásné fotky! 🙂 V Brně jsem ještě nikdy nebyla, ale furt si říkám, že už se tam musím podívat.

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *