Budí mě z hlubokého spánku obří pusou na tvář a celou mě zmáčkne. Znovu usínám a vše se opakuje znovu a znovu. Stále usínám a říkám si, že když budu pokračovat ve spánku, tak přeci bez rozloučení neodjede. Musím spát co nejdýl.

„Už musím jet“ říká, když se zase po chvíli vzbudím a já po pár protestujících větách pustím jeho ruku a dovoluju mu jet.

Než ale opravdu odjíždí, znovu si vedle mě lehá do postele a říká větu, která mě během sekundy dělá tou nejšťastnější holku na světě…

. . .

Když jsem někdy nevím kdy zjistila, že s tímhle člověkem chci být navždy a tak nějak jsem se ujistila, že lepšího chlapa pro sebe nenajdu, nejdřív mě to trochu vyděsilo. Představila jsem si, jak už nikdy s nikým nepůjdu na první rande rozechvěná tím příjemným pocitem nevědomí, jak už se nikdy nebudu do nikoho zamilovávat úplně od začátku, že už se nikdy nikomu nebudu takhle postupně odkrývat. 

Pak mi ale došlo, že bych tuhle jistotu a lásku za nic na světě nevyměnila. Za žádný rande s nikým jiným. Nikdy. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with s1 preset

Do J. se zamilovávám každičký den. Občas tomu nerozumím, ale i po skoro 4 letech cítím takový to romantický zachvění v břiše, když se máme někde setkat. S úsměvem od ucha k uchu. Lítáme v tom až po uši zas a znova. Někdy ruku v ruce, někdy jako nejlepší přátele prostě jen bok po boku. Jdeme a víme, že ten vedle nás tam je a stále bude. Nepochybujeme. Je to pocit tak jistý, jako když jste ve svém vlastním těle, ze kterého už se nikdy nedostanete. 

Překonali jsme šílený věci. Stavy, kdy už to podle mýho většina lidí zabalí. Jakmile ale každý z nás začal hledat chyby sám v sobě a né v tom druhém, bylo vyhráno. Trvalo to dlouho ale výsledkem je tahle uklidňující  jistota. Ať už příjde jakákoliv hádka či problém, víme, jak to dopadne a jsme si jistí, že na konci se zase obejmem a budeme se mít rádi ještě o chloupek víc.

. . .

„Až se vrátím, tak si tě vezmu…“

Prozdravi.cz


, líbílo se: 8x

Napsala Kler

6 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *