„Až se vrátím, tak si tě vezmu…“

Tak začalo to intro k našemu nevšednímu zasnoubení, kdy se nekonalo žádné neuvěřitelné překvapení, ale „jen“ čistá láska smíchaná s upřímným pocitem štěstí a naplnění. S pocitem jistoty. A vůbec, já těm nevěřícným vykuleným výrazům na fotkách a ve filmech při zasnoubení stejně nevěřím. Přeci, když jsou dvě stvoření vědomě přesvědčeny, že spolu prostě chtěj být, je tohle logická fáze. Přirozený a krásný pud. Má se to dřív, nebo později, stát.

Processed with VSCO with c3 preset

Nevšední to tedy začalo být už jen tím, že jsem se nikoho nesnažila balamutit větou „vážně jsem to nečekala.“ Přišlo to,  jako by nám vítr právě našeptával. Oběma naráz. Svět se vážně zastavil, protože když se vrátím do té chvíle, nevzpomínám si na to, že jsme mluvili ani na to, jestli kolem té louky zrovna jel někdo na kole nebo nevykukovala paní domácí mlýna oknem. Nepamatuju si, že jsem řekla ano. Nepamatuju si ani jeho otázku. Vážně. Moje hlava měla zkrátka až moc práce se zpracováním toho okamžiku. Až když jsem ho k sobě přitiskla a pevně objala, vrátila jsem se zas do reality a začala jsem opět ten potůček s rybníkem vedle nás vnímat. Zas to nádherné šumění listů na stromě.

Processed with VSCO with j2 preset

Místo klasického prstýnku jsem najednou měla na prstě sedmikrásku. A tak příroda nebyla pouze svědkem té události. Příroda byla i tou, která nás spojila.

Pak jsme si jen sedli zpátky na tu louku pod mlýnem, popíjeli pivko, přemýšleli a vzpomínali. Já jsem v paměti zabrousila až do chvíle, kdy jsme se poprvé políbili. Měli jsme v tu noc v sobě už několik piv a při tom zážitku, který má být magický a nezapomenutelný, jsme oba nechtěně krkali. Tak alespoň nezapomenutelný.

. . .

Nejúžasnější na celém tom dni bylo, že jsem měla vedle sebe člověka, který pro mě byl jako milenec-bratr-nejlepší přítel dohromady. Kdysi dávno jsem měla totiž takový strach, který se neříká nahlas. Měla jsem zvláštní divné nutkání si myslet, že nikdy nepotkám nikoho, kdo pro mě bude tak moc znamenat, se kterým bude vše nepopsatelně přirozený, nikoho, kterýho budu opravdu hluboce milovat.

Nakonec se to ale stalo. A já vedle tohoto člověka cítím přesně to, po čem jsem vždy toužila. Nestydím se před ním cokoliv říct a vždycky vím, že ať už udělám nebo řeknu cokoliv, on to nějakým způsobem zpracuje. Nemusím se přetvařovat, což je po tolika předchozích letech taková úleva. Jsem to prostě já a tu mou pravou osobnost si on chce vzít. Neskutečný, ale najednou reálný. Je to opravdu nepopsatelný pocit, když chce někdo strávit zbytek života s vaším pravým já. Se všemi nedostatky a šílenými vlastnostmi. Ikdyž ví, že umíte být nesnesitelná a šíleně protivná. Ikdyž ho někdy pekelně stresujete.

IMG_4033

IMG_4014

My jsme se tedy zasnoubili uprostřed přírody nedaleko města, ve kterém bydlíme a dokonce se rozhodli, že přesně na tom samém místě se do roka vezmeme. Nevím, jestli je to na nějakém seznamu pověr nebo jestli to má nějaký význam – brát se přesně tam, kde jste se zasnoubili, ale nám je to jedno. Už i tak jsme porušili spoustu „tak se to má dělat/tak by to mělo být“ postupů. My si vše budeme dělat po svém. A tak by to taky mělo být u každého. Zásnubní prstýnek místo sedmikrásky se mi právě vyrábí neuvěřitelně talentovaným člověkem a já jsem vděčná, že můžu mít ručně dělaný nekomerční prstýnek a ne nějakou tuctovou pandoru. Navíc, když se na něj podíváte, uvidíte v něm odraz nebe, ikdyž pod samotným nebem nebudete. Nemůžu se dočkat, až vám ho ukážu. Nádherně kopíruje ten den a samotný náž vztah, mě samotnou.

A tak mé povídání o tom dni končí, zatímco v mé hlavě se už chystají nápady na další články týkající se této nové etapy. Třeba o tom jak reagovali rodiče, jací neználci svateb vlastně doopravdy jsme a že to celé bude ještě pěkná sranda.

Mějte se krásně a taky žijte a prožívejte ty svý pohádky. Neodflákněte je. Mějte se rádi.

K.


, líbílo se: 7x

Napsala Kler

4 komentáře

Kristýna

Neskutečně moc vám gratuluju! 🙂 Je úžasný, že to vnímáš takhle, je spousta lidí, kteří to vnímají jako nějakou povinnost, což se mi prostě vůbec nelíbí, tak by to mít nemělo.. Takže hodně štěstí! 🙂

Reply
Allex

Moc vám to přeju! :)) Ať jste šťastní 🙂
Jednou bych chtěla taky potkat někoho, kdo pro mě bude tolik znamenat. 🙂

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *