Máte to taky tak s některými filmy, že nemáte chuť se na ně podívat jen proto, že je viděli všichni? Já miluju objevování svých vlastních filmů, myslím v tom smyslu, že je najdu náhodou nebo mě jednoduše přilákají něčím jiným, než tím, že ho prostě jen viděli všichni.

Pár filmů má ale výjimku a jedním z nich je všemi již určitě shlédnutý  „About Time“ (Lásky čas v čj.). Dnes večer jsem ho viděla úplně poprvé a to z důvodu, že už jsem měla filmovou krizi.

large-2 large

Emoce. Ať už je to jakkoliv divně vymyšlený scifoidní  klišé, cítila jsem lásku. Proudila ve mě kdykoliv jsem se podívala na úžasně pozitivní Mary, jejich děti, nebo Timovu sestru. Cítila jsem radost ze života, když jsem se zamyslela nad některými dialogy, tak strašně moc se mi líbila jednoduchost a neobyčejná obyčejnost jejich vztahu.

Po skončení filmu jsem na chvíli zůstala sedět a koukat do zdi, promítajíc svůj život jako na plátně. Kláro, vždyť ty máš tak krásnej život, podívej se támhle na zahradu ke stolu, jak tam sedíš se svými smějícími se rodiči, zatímco tvůj budoucí manžel do sebe neslušně hází jeden koláč za druhým, koukej, jaký máš vedle sebe přátele, před kterými můžeš říct téměř cokoliv a víš, že tě hned neodsoudí, podívej se tam k dřevěné útulné kuchyňské lince, jak tvoje úžasná tchýně s tchánem vaří večeři, zatímco sleduješ na balkóně západ slunce, nepřehlídní, jak tvoje maličkatá kočka dělá slalom mezi nohama těch průhledných stolků, nezapomeň, že máš kolem sebe lidi, kteří by se o tebe postarali, kdyby ti bylo úplně nejhůř.

Život je vážně úžasnej a pokud si to zrovna teď nemyslíte, což rozhodně chápu, protože jsem v tom rozpoložení poměrně často, pusťte si film Lásky čas a já vám garantuju, že se vám bude chtít žít váš život o něco více.


, líbílo se: 6x

Napsala Kler

3 komentáře

KEJMY

ja milujem ten film! naozaj, najviac, je úplne super! :).
a presne to mal ten film povedať – človek by si mal vážiť to, čo má, na chvíľu sa zastaviť a užívať si ho. neľutovať to, čo sa už dávno stalo, prijať svoju cestu, ktorou sa vydá a vyťažiť z nej najviac, ako sa dá a milovať ľudí okolo takí, akí sú a že su tu pre nás a zatiaľ stále s nami! :).

KEJMY ♥.

Reply
Lucienne

Děkuju za tip na film, já ho třeba ještě neviděla! 😀 A jinak hezký článek, je důležité si připomínat, co všechno vlastně máme a jaké je to štěstí 🙂

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *