Ve chvíli, kdy jsem začala trochu detailněji přemýšlet o svatbě, jsem zjistila, jak vlastně vůbec nemám zdání o tom, kdy se co připravuje, zamlouvá, jak moc dopředu se rozesílají pozvánky, apodobně. Hned na to mě ale uklidnil fakt, že svatební vědu nás ve škole nikdo nikdy neučil a ve filmech většinou přejdou rovnou k tomu „ano beru“, takže jakmile nemáte ve svém okolí přátele, kteří svatbu plánovali a sáhodlouze vám své šílené stresující zážitky vyprávěli u piva, jak museli dělat to a tamto, je pravděpodobné, že o samotných přípravách víte jedno velké prd.

To ale neznamená, že jsem si z paniky a nevědomí pořídila svatební šaty rok před svatbou, to zas ne, můžete být vklidu, stalo se to úplně jinak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Víte, já ve své pubertální době byla hrozně posedlá svatebními šaty, detailně jsem sama sebe viděla v princeznovských, těch nejkrásnějších široko daleko. Tak akorát krajek, akorát odhalené, akorát objemné. Dlouhý rukáv a odhalená záda. V pase upnuté a níž už volné, aby zakryly vše potřebné.

A tak jsem ze zvědavosti pár dní po zasnoubení (no dobře, projížděla jsem to už dávno před zasnoubením ;D) mrkla na internet, abych obhlídla, co se vlastně v téhle době šije, co se dá sehnat. Něco vám povím, nejprve se mi udělalo těžko z cen, potom i ze samotných šatů. Z každé stránky na vás křičí ta nehorázná přemrštěnost cen, kýče, krajek a já nevím čeho všeho ještě. Úplně vidíte, jak z vás všichni chtějí vyždímat co nejvíc peněz jen proto, že to bude přeci váš perfektní den D, pravděpodobně jediný vašeho života, takže za něj utratíte majlant, který si předem půjčíte a pak budete splácet. Z pohledu podnikatelů, zlatej důl, z mého pohledu prachobyčejné budoucí nevěsty -> díky, nechci. A hlavně, žádný půjčky!

Zaklapla jsem tedy notebook a šla si udělat kafe. Hodila jsem ten večer vše za hlavu a říkala si, že se zase podívám na novej rok, ikdyž se ve ždímání budoucích manželů nic nezmění. Alespoň se tím nebudu muset trápit teď.

Večer jsem se ale šla podívat na slevy na eshopech a narazila jsem na svoje šaty snů. Ve výprodeji. Společenské, ale pravděpodobně nebyly myšlené jako svatební. Stažené v pase, dlouhý rukáv. Nádherné. Levňounké.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jakmile mi přišli domů, hned jsem si vzpoměla na hlášku ze Sexu ve městě, víte jakou:

„Nevěsta a bude si na sebe brát šaty od nikoho?… Svatební pozvánky budou vypadat líp než šaty.“

Možná si klepete na čelo, že budu mít příští rok jinou představu, jinou postavu a trochu jiný vkus, ale já se zkrátka rozhodla, že na sobě nebudu mít šaty za desítky tisíc a peníze raději dám na nekonečné občerstvení pro hosty, nebo na svatební cestu. Navíc, čím víc jsem svatební šaty řešila, tím víc jsem docházela k názoru, že chci mít na sobě něco jednoduchého a obyčejně krásného. Žádné blištící kamínky a drahé výšivky. Chci aby z naší svatby vyzařovala pokora a jednoduchá krása. Nechci, aby naši lásku zazdily dechberoucí luxusní předražené šaty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak mi tedy ve skříni visí svatební šaty z nejmenovaného obchodu s klasickým oblečením z výprodeje za pár kaček a já jsem šťastná, protože tak nějak tuším, že bude vše probíhat tak, jako pořízení těch šatů. Spontánně, lehce, s lehkostí a radostí.

Samozřejmě vám je ale ještě neodkryju, na to si budete muset počkat. Prozatím tedy alespoň pár detailů… a pokud si je někdo s výbornou představivostí domyslel, stejně je budu nechávat ještě trochu upravovat na míru.

K.


, líbílo se: 9x

Napsala Kler

7 komentářů

Andy

Miluju tvůj styl psaní a těším se na další články na téma svatba…

PS: myslím si, že ty šaty budou nádherný.

Reply
ochwey

Taky jsem hned po zasnoubení moc nevěděla, co se bude muset řešit – ale protože svatbu nechystáme do roka a do dne, ale do roka a půl (teda na podzim 2018), mám ještě snad čas vše zjišťovat a řešit. Co ale vím – já teda chci šaty s výšivkou, takže budu šít nebo nechávat šít, určitě ale budu vyšívat 🙂 i když bych se nebránila tomu, udělat to jako ty – na nějaké natrefit a upravit si je, třeba tou výšivkou 🙂

Reply
Kler

Určitě ti nějaké padnou do oka nebo rovnou do klína. 🙂 a máš pravdu, času je ještě dost, tak to nějak s těma vědomostma ohledně svatby doženeme 😉

Přeju hodně štěstíčka a lásky,
K.

Reply
Lucienne

Přesně jak píšeš, taky mi ceny svatebních šatů přijsou přemrštěné a přijde mi zbytečné za ně tolikl utrácet, když si je člověk na sebe vezme jen jednou. Tyhle sice nejsou pořádně vidět, ale určitě v nich budeš nádherná a důležitý je, jak se citíš ty. Těším se na víc článků o svatbě! 🙂

Reply
Lucie

Strašně se mi líbí tenhle tvůj postoj ke svatbě!! Určitě budeš nádherná nevěsta, jednoduchost je totiž nejkrásnější 🙂

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *