OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zpětný článek o dovolené vždycky píšu, až když jsem smířená s jejím ukončením, nebo ve chvíli, kdy mám naplánovanou další cestu, proto mi napsání zrovna tohoto trochu trvalo. V hlavě jsem ještě posledních pár dní plavala v průhledném moři a těšila se na špagety carbonara v restauraci přímo u pláže.

Teď, kdy už jsem nohama na zemi, vám můžu vyprávět, jak jsme si užili 2 dny v klidném malém městečku Senj, které nám doporučila jedna z vás na instagramu.

Po dvou dnech strávených ve Slovinsku jsme se ráno přehoupli k nedalekému chorvatskému moři, kde na nás čekalo ubytování v rodinném apartmánku celkem daleko od pláže, což nám ale nevadilo – počítali jsme s tím dopředu. Náš plán byl celý druhý den pobývat u pláže, proto jsme zkrátka ráno došli 3 kilometry do centra a to samé až večer nazpět. Jako bonus byl v polovině cesty hrad Nehaj, skvělé zpestření a možnost užít si ve dvou dnech moře i památky dohromady.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak už jsem ale zmínila v minulém článku, naše ubytování nebylo úplně podle našich představ. Apartmán měl sice nádherný bazén, ale po deváté hodině se do něj nesmělo, což jsme se zrovna vraceli z pláže a chtěli si ještě užít večerní koupačku. Pokoj byl o hodně temnější, zastrčený úplně v tom největším přízemí, co se dá, neměl výhled na bazén s mořem (což měl mít), dokonce jsme ani neměli povlečení, na posteli byly jen dvě chlupaté deky a prostěradlo. „Třešnička na dortu“ už jen byla, když jsme zjistili, že je místnost plná komárů (paní domácí je mohla před naším příjezdem vystříkat a zlikvidovat). My jsme ani jednu noc nespali bez probuzení, přestože jsem pár komárů zabila, vždy se nějaký objevil znovu. Na záchodě byl jen zbytek jedné ruličky toaleťáku. Nejsem nějaká moc velká fajnovka a bohatě mi stačí mít kde se vyspat, ale když jedete jednou za rok k moři a zaplatíte za jednu noc 1700,- ,chcete se alespoň pořádně a pohodlně za tu cenu vyspat. Kdyby byla cena poloviční, ani nepípnu.

Vždycky, když jsem tohle u někoho četla, říkala jsem si, proč si lépe nepročetli recenze. Teď už jsem chápavější. Tento apartmán měl naprostou většinu kladných komentářů. Proto jsem jim hned po návratu lupla na booking průměr 5/10 s komentářem, abych případně varovala budoucí návštěvníky, nebo je alespoň připravila na realitu. (Na to mi hned paní odepsala zprávu, se kterou se s vámi musím podělit, protože nás docela rozesmála.)

Snímek obrazovky 2017-09-08 v 11.18.50

Jako to ještě chápu, že Chorvati neumí anglicky a líp se s nima dorozumíte česky, ale že neumí ani hodit větu do google překladače… neříkejte mi, že jim tohle vyhodil internet. Jakmile jsem slušně anglicky poprosila o vysvětlení (že nechápu jejich pravděpodobné naštvání, když jsem psala do hodnocení pravdu), dočkala jsem se tohoto emailu.

Snímek obrazovky 2017-09-08 v 11.20.49

Po poslední zprávě už jsme se jen zasmáli a nechali to být. Hodnocení 5/10 jsem nepsala proto, abych uškodila apartmánu, ale proto, abych nějakým budoucím Klárám a Janíkům ušetřila peníze. Pravděpodobně měli nahoře krásné pokoje s terasou, na nás ale rozhodně šetřili a odbyli nás.

Snímek obrazovky 2017-09-08 v 11.23.06

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A tak jsme se hned po osvěžení v bazénu vydali na průzkum města, dali si první předražené (ale výtečné) pivko a večeři, která byla úžasná, ale díky bohu ne tak drahá, jako u jezera Bled. Užili jsme si první chorvatský západ slunce, který byl sice ten klasický, který známe z předchozích let, ale opět nádherný. Nakonec jsme se  už s trošku menší radostí odvalili na pokoj, naštěstí s vidinou celého druhého dne u moře, tak se nám spalo o trochu lépe, než následující noc před odjezdem.

(celý druhý den k přečtení zde


, líbílo se: 7x

Napsala Kler

4 komentáře

Lady Lenna

Tedy, to jsou zážitky 😀 chorvatskou reakci poněkud nechápu a nedivím se, že vás doma pobavila 😀 my byli v Bulharsku a bydlení jsme měli krásné i za nižší cenu. Doplněný toaletní papír, místnost bez komárů a povlečení by snad mělo být samozřejmostí. Majitelé zřejmě nejsou zvyklí na kritiku jejich ubytování 😀 práce s Google překladačem zajímavá 😀 jinak krásné fotky 🙂

Lady Lenna

Reply
Kler

Jé, moc děkuju. Bulharsko teď všichni opěvují, asi se tam taky budeme muset brzy podívat 🙂

Reply
Iva

No, stane se 🙂 Bohužel, když mají pokoje různých kategorií, měli by to zohlednit v ceně. Cena 1700 za noc je síla – nevím tedy, kdy přesně jste tam byli, ale jestli v září, tak by to mělo být jinak. Krásné dny, Iva

Reply
Kler

Byli jsme tam koncem srpna, to je sice ještě v sezóně, ale pokoj byl průměrný, spíše podprůměrný…

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *