Dneska zabrouzdám opět tam, kde vás průzračná voda nenechá spát. Bohužel ne jen voda. Po bezesné noci v komářím hnízdě jsme k moři běželi ještě dřív, než bylo v plánu. Předchozí den jsme si vyhlídli jednu malou pláž bez lidí, což bylo asi mým největším cílem v Chorvatsku. Tam, kde bylo skoro dokonalé ticho (kromě rodinky ze stejného apartmánu, která měla pravděpodobně podobný hmyzí problém) mísící se s línýma vlnkama obalující oblázky, příjemný stín, ze kterého jsme mohli pozorovat tu žlutomodrou nádheru, zářilo nejen slunce a mé žlutomodré plavky, ale i já sama.

 

PŘEDEŠLÝ PRVNÍ DEN K PŘEČTENÍ ZDE

V souboji hory a lesy vs. pláž a moře by pro mě pravděpodobně vyhrála první varianta, to ale nezabránilo stavu, kdy jsem z moře byla opět celá odvařená. Mohla bych v něm plavat od rána do večera. Pozorovat svoje ruce a nohy hluboko pod hladinou, hledat mezi kameny nějaký ten zvláštní, který si vezmu s sebou na památku, sedět někde na rozmezí moře a pláže a nechat se ponořovat do vody znovu a znovu. Zbožňuju to.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před sebou jsme ale měli pouze jeden jediný mořský den, proto jsme se po nějaké chvíli přesunuli blíž k centru, kde jsme do sebe kopli první sex na pláži a pokračovali na další stanoviště. Senj je úžasné městečko pro ty z vás, kteří nepotřebujete davy lidí na dlouhatánské promenádě. Je to tu malý a útulný. Přístav projdete během deseti minut a v tu ránu sedíte na nejlepších kalamárech široko daleko. Pláže jsou tu krásné a relativně čisté, Čechů tak akorát. Do nikoho tu nenarážíte ani nebojujete o místo na pláži, zkrátka pro nás dva ideál.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

pohled ze šlapadla na město

 

Jediný, co mě trochu překvapilo, jsou ceny. V minulosti jsem 2x navštívila proslulou a nádhernou Bašku Vodu u Makarský, která je známá tím, jak je relativně dražší, zalidněnější a luxusnější, proto jsem doufala, že v úplně opačném městě Senj vyjde pivo a obyčejné špagety o něco levněji. Chorvatsko už je po pobřeží asi zkrátka na stejné vlně, pochopitelně, proč by ceny nastavovali níž, když sem průměrní Češi jezdí jednou ročně na zaslouženou dovolenou smíření s útratou svých úspor, nebo Němci, u kterých si uklízečka vydělá to, co u nás manažer firemního oddělení.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zpět ale do toho božího městečka. K ledové kávě, kalamárům a božím karbonárám. Tady si užijete nejen moře, ale i trochu kultury. Senj je totiž tak trochu 2v1. Rovnou si můžete udělat pěší výlet na místní hrad, odkud je mimochodem nejúžasnější chorvatský výhled, jaký jsem kdy zažila (a to jsem tu už byla po čtvrté). Po prohlídce si rovnou vyhládlí můžete dát večeři pod hradbama přímo s tím výhledem. No nádhera, co vám budu povídat. Myslím, že fotky mluví za vše. Pokud na hrad půjdete, vyplatí se počkat si na západ slunce. Sedněte si někam do trávy a kochejte se…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kolem sedmé hodiny večer, nikde nikdo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_5675 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with oak3 preset OLYMPUS DIGITAL CAMERA

S Janíkem jsme se rozhodli, že takovéhle cestování určitě zopakujeme, myslím tím stylem, že někde budeme dvě noci na prozkoumání a pak zase pofrčíme dál. Nevydržíme týden ležet na pláži, naposledy jsme z Chorvatska utekli do úžasné sousední Bosny, příští rok se zas určitě podíváme jinam.

Město Senj bych ale určitě zařadila mezi města, která doporučuji. Tohle místo kvůli jeho klidu, Bašku Vodu zas pro ty z vás, co preferují rušno a noční život. Chorvatsko nás prostě baví. Co vás?


, líbílo se: 5x

Napsala Kler

1 Comment

Platan

Vyzerá to tam fakt skvelo, aj keď ma viac zaujali výhľady na mesto a kultúra ako more, keďže nie som veľmi morský typ človeka. Radšej by som teda tú kultúru a kalamáre 😀

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *