Cestovat bez nikoho jsem se nikdy nevydala. Kdo mě zná, ví, že jsem tak trochu paranoidní a tisíckrát vše předem promyslím, než do čehokoliv vlítnu, a proto mě podobné pocity dohánějí, i když mám někam sama vyjet. Člověka, co má vše na háku, je mu jedno, co si o něm kdo myslí a nebojí se prkotin jako já, pravděpodobně vycestování úplně sám nebude nijak limitovat. Když chce, tak jede.

Processed with VSCO with a6 preset

Já soupeřím s myšlenkami: „co když budu v parku už po zavíračce, zamknou mě tam a budu tam muset přespat, co když mi ujede bus, co když…“ a proto nějaký samovýlet okamžitě zavhrnu.

Dnes jsem ale udělala něco, za co se musím pochválit, konečně jsem vycestovala sama. No, sice jsem za sebou nechala jen 20 kilometrů, ale i to se počítá, když je to místo, kam běžně nejezdíte. Navštívila jsem zámek Hluvoká nad Vltavou a rozhodla se, že si zde počkám na západ slunce. Cíl byl jasný, vydržet do té doby, než bude zámek zalitý oranžovou mlhou a taky, co si budem povídat, dokud nenafotím nějaké pořádné fotky. Co se týká fotek, cíl byl splněn hned po prvních pěti minutách v parku, protože podzim je prostě kouzelnej kdekoliv (zvláštní počasí, zvláštní odlesky, zvláštní barvy) a zámek tomu už jen trochu nahrál. Na západ jsem taky čekat vydržela. Mise splněna.

Přiznám se, kdybych Hlubokou navštívila ve dne, kdy se budu brodit davy turistů, pravděpodobně budu stresem a zuřivostí spocená až na zadku, rychle obkroužím zámek a co nevidět se z místa vypařím. Proto jsem si vybrala podvečer, kdy bylo na místě pár nadšenců, kteří se chovali, podobně jako já, nikdo na sebe nehulákal, dětem nepadaly hračky do keřů a maminky nehonily nemluvňata po trávě. Všichni si ten podvečer tak nějak užívali, mlčky pozorovali, fotili, jakoby ti pravý „vnímaři“ vylejzali ze svých nor až když všechny rušné davy upadnou. Dokonce jsem se nerušeně začetla do knížky, až jsem ten západ málem prošvihla.

Processed with VSCO with c9 preset Processed with VSCO with c8 preset Processed with VSCO with c9 preset Processed with VSCO with e1 preset Processed with VSCO with c7 preset Processed with VSCO with a8 preset Processed with VSCO with a6 preset

To vám bylo tak boží. Jen tak si být a nemuset řešit, co chce zrovna dělat váš spolucestující. Jít přesně tam, kam zrovna vy chcete. Zdržet se na místě, kde se nikdo nikdy nezdržuje a pořídit si zde milion fotek, nemuset poslouchat frflání. Sednout si do trávy a užívat si ticho, nemuset se pokoušet vymyslet téma konverzace.

Vše má něco do sebe. Když mám vedle sebe někoho z mých oblíbenců, klábosím až do vyklábosení a užívám si výměnu názorů a nápadů. Navzájem se vyfotíme, zasmějeme, užijeme si den zase o něco jinak. Proto jsem ráda, že jsem okusila i tento druh cestování a troufám si říct, že tohle nebyl poslední „samovýlet“.

Processed with VSCO with a1 preset Processed with VSCO with c9 preset Processed with VSCO with c6 preset Processed with VSCO with c7 preset Processed with VSCO with c9 preset Processed with VSCO with j4 preset OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co vy? Cestujete rádi sami?


, líbílo se: 8x

Napsala Kler

10 komentářů

MF

Cestuji sama skoro pořád. Byla jsem i v zahraničí, třeba Izrael, Jordánsko. Spíš mi přijde divné, že někdo vůbec pokládá za atrakci cestovat sám.

Reply
Kler

Každej je zvyklý na něco jiného… nepokládám to za atrakci, spíš zrovna pro mě je to něco neobvyklého. Zatím jsem sama nikdy necestovala, mám ve svém blízkém okolí hodně cestovatelů, se kterýma jezdíme společně 🙂

Reply
Ell

Úplně chápu tvoje pocity, měla jsem podobnou zkušenost tohle léto, kdy jsem se konečně odvážila vyjet na pár dní na výlet sama. Je super, že sis to takhle užila a zažila zase něco nového. A fotky jsou krásný 🙂

Reply
Lady Lenna

Krásné fotky 🙂 ale nevím, jestli bych si troufla jet úplně sama. Většinou jedu ráda s někým a sdílím s ním svoje dojmy z cesty. Jinak ti ale rozumím, věta obsahující „co když…“ se u mě vyskytuje při každém cestování 😀

LADY LENNA

Reply
Kateřina Nováková

Krásný článek 🙂
Já miluju cestovat sama, zejména pak po Čechách. Člověk může jet svým tempem, nasnídat se třeba už v 6 ráno a nebo právě pozorovat v tichu nádherné západy slunce!
Hluboká je nádherná.
Přeji spoustu takových krásných okamžiků 🙂

P.S. Máš krásné fotky. V čem je upravuješ, prosím?

KNwashere

Reply
Kler

Ahoj Káťo, děkuju moc za krásný komentář, fotky upravuji v Gimpu, nebo na mobilu ve VSCO aplikaci 🙂

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *