OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a9 preset

Zakládání e-shopu je rozsáhlé téma, o kterém se dá bavit hodiny a sáhodlouze diskutovat. V předešlých článcích jsem psala o začátcích a úřadových krocích, dnes bych vás chtěla seznámit s další možností, kde si svůj internetový obchod založit. Napadlo mě totiž, že ne každý potřebuje pro začátek prostor pro neomezené možnosti a stovky produktů. Častým cílem bude pro vás pravděpodobně ušetřit co nejvíce peněz v začátcích, abyste příliš neriskovali a mohli více investovat do potřebné propagace, proto bych vás chtěla seznámit s firmou, jenž nabízí e-shop zdarma pro úplné začátky, tedy pouze pro pár produktů.

Je jí firma Shoptet. Pravděpodobně jste se s ní již někde setkali, a aby taky ne, když je u nich registrováno více než 11 tisíc obchodů. U nich je založení opravdu snadné, i mé první kroky se odehrávali právě zde, když jsem zpočátku navlíkala náramky. Jakmile tedy chcete nabízet méně než 10 položek (produkty, služby, ubytování), můžete si obchod založit úplně zdarma. Jedinou podmínkou je, že můžete používat pouze jeden firemní e-mail a jste omezeni na jednoho uživatele stránky. Naopak veliká výhoda tkví v tom, že se vám i v této free verzi postarají o EET, nemusíte tedy nic propojovat externě. Nejste poté odkázáni pouze na převod peněz zákazníků z účtu na účet. Dále také můžete zvolit variantu doručení formou vyzvednutí na uložence nebo v zásilkovně. Soušástí jsou i fakturace a statistiky. Pro detailnější info vám přikládám screen dostupných verzí.

Snímek obrazovky 2017-09-24 v 21.21.39

Na shoptetu jsou opět platby měsíční, proto se můžete po rozjetí vašeho podniku přesunout na placenou verzi, kdykoliv budete potřebovat. Samozřejmě pri roční nebo 2 roční platbě máte určité procentuální slevy. Jak jsem již zmiňovala v předchozích článcích, je tato možnost měsíčních plateb velmi oblíbená, opět se nepouštíte do žádného velkého risku a kdykoliv váš internetový obchod můžete zrušit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a9 preset

Co se týká ovládání a samotných šablon, Shoptet je opravdu moderní a aktuální, proto se nemusíte bát, že budete nějak omezeni ve vaší kreativitě. Jejich vzhledy jsou minimalistické a dají vyniknout vašim produktům/službám. Já osobně si v takovýchto šablonách libuji, nemám ráda přeplácanost a kýč, jakmile na nějaký takový e-shop narazím, téměř hned z něho odcházím. Proto pamatujte, méně je v tomto případě opravdu více, uvědomte si, že chcete, aby byl na první pohled vidět hlavně váš produkt, cena a detailní popis. Nesmíte nechat vašeho zákazníka ztratit se v nemožných barvách a fontech.

Pokud byste měli nějaké konkrétnější otázky k Shoptetu, nebo k této tématice, hoďte mi zprávu do komentářů a já se vám budu snažit na vše odpovědět.

Rozjíždět e-shop je hodně individuální záležitost, každému se hodí něco jiného a i konkrétní produkt/služba vyžaduje jemu/jí úměrnou péči. Proto experimentujte, zkoušejte nové věci, pozorujte, jak se chová zákazník a ušijte si e-shop přímo na míru, jaký ho jen budete chtít mít.

K.


, líbílo se: 6x

Napsala Kler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *