Možná jste jako já, ustaviční objevovači nových vychytávek, sběratelé a zvědavci, a proto se vám může stát, že se jednoho dne podíváte do mobilu a zjistíte, že vlastně neustále hledáte jehlu v kupce sena a mezi hromadou aplikací vlastně ani nevíte, kterou otevřít. Nebo je tu taky druhá možnost, že si raději nic nestahujete, protože nechcete mít v mobilu zbytečnosti. A pak třetí, bojíte se, že někde omylem kliknete a koupíte si něco, co ve finále nebudete potřebovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a7 preset

Ať už patříte do jakékoliv skupiny, mohlo by se vám hodit pár tipů na aplikace, které stojí za to a podle následujícího popisu poznáte, jestli to bude to pravé ořechové právě pro vás.

Jak už víte, mohla bych se živit spamováním fotek (haha :D), začnu tedy právě tímto okruhem, jelikož fotím a upravuji téměř každý den a vyzkoušela jsem nespočet různých nástrojů.

 

VSCO (FOTKY)

Velmi známá aplikace hlavně z instagramu, kde ji používá tisíce profilů. Aby taky ne, snadno si tam nahrajete fotky a upravujete za pomoci použitelných filtrů, které nestojí majlant. A pokud si nelibujete ve filtrech, máte tam vše potřebné pro klasickou úpravu (ořezávání, jas, kontrast, otočení, vyblednutí, ostrost,..) Jakmile pak při zveřejnění na instagramu použijete hashtagy „vscocze“ a „vscocam“, může vás to spojit s novou komunitou lidí. Samotná aplikace je zdarma, nicméně jak už jsem zmínila, většina filtrů je za menší poplatek. Tipy na top filtry najdete v tomto článku, nemusíte je kupovat na slepo, některé jsou příliš kýčovité a považuji je za vyhozené peníze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ENLIGHT PHOTOFOX (FOTO)

Aplikace, kterou jsem objevila poměrně nedavno, za to se od ní ale nemohu odtrhnout. Tady se najde každý, kdo chce s fotkami trochu experimentovat a vyvíjet se. Máte tu totiž možnost hrát si s vrstvami, texturou, můžete tu sekat hlavy, nahrazovat obsah nějaké části fotky za jinou, přidat sedícího člověka na skálu, apodobně. Navíc se můžete nechat inspirovat rozsáhlou skupinou lidí, kteří v této appce tvoří a označují fotky pod hashtagem: „enlightphotofox“, nebo rovnou na hlavní FB stránce, kde přímo probíhají podrobné tutoriály. Budete překvapeni, co vše se dá vytvořit ve smartphonu. Aplikace bohužel není zdarma.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FACETUNE (FOTO)

O téhle aplikaci jsem se na blogu už také zmiňovala, skvěle a jednoduše se v ní bělí zuby a jakékoliv jiné zažloutlé plochy, máte tu i jednoduchý nástroj na retuš. Přestože se snažím být na blogu i instagramu co nejreálnější, je třeba uznat, že chci, aby se na fotky dalo dívat a vypadaly hezky, nestydím se za retuš. Dokud si nepřemažete celý obličej, je to podle mě neškodný a nikoho tím nepřivedete do rozpaků, až vás uvidí naživo.

MOCA DECO (FOTO/TEXTY)

Pokud byste si rádi pohráli s textem ať už na blog, nebo do instastories, tahle aplikace je jednoduchá na používání a má dostatečnou nabídku fontů. Můžete zde také do fotky přidat nejrůznější geometrické tvary a minimalistické samolepky. Poměrně použitelný základ je zde zdarma, pokud by vám to nestačilo, jsou tu k dispozici placené balíčky s více samolepkami, což už je teď poměrně běžný postup u všech aplikací. Líbí se mi, že zde můžete začít tvořit na čistý podklad, takže nepotřebujete nutně dávat text na fotku. Pouze si vyberete barvu podkladu a na něj jen vložíte potřebný text a tvary.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

WEHEARTIT (INSPIRACE)

Weheartit jsem používala ještě před tím, než existoval instagram. Jsem do něj blázen. Jde tu v první řadě o fotky, takže zkrátka jen sledujete profily, které se vám líbí a projíždíte zeď, na kterou oni postují. Zde ale „postovat“ neznamená vyloženě dávat vlastní fotky, ale je to takové sběratelské místo, kam vkládáte fotky z celýho širého internetu přes odkaz url. Nicméně si taky můžete vytvořit vlastní alba a přikládat přímo vaši tvorbu. Lidi, které sleduji, každý den přidávají neskutečně nádherné fotky, které mě inspirují k mému vlastnímu focení, nebo se jen prostě dívám a kochám. Pokud weheartit máte, nebo si ho chcete založit, můžete mě sledovat pod přezdívkou lovelustfaithplusdreams. Mám tu momentálně už více než neuvěřitelných 28 000 fotek a stále přibývají. Ale bacha, může se stát, že se zamilujete do té nádherné virtuální foto reality a budete si pak míň vážit vaší opravdové reality. Všeho s mírou, takže doporučuji v této appce strávit dohromady maximálně 1 hodinu týdně. Nedělám si srandu, je to vážně droga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

WAZE (PRO ŘIDIČE)

A teď uteču trochu jinam, na silnice. Tuhle appku já moc nevyužívám, jelikož neřídím (pravděpodobně se vám o tom někdy rozepíšu), nicméně jsem budoucí ženou každodenního řidiče, který řízení miluje a bez téhle appky si už nedovede představit jízdu. Pravděpodobně ste o ní už slyšeli a máte ji, nebo jste jen krůček od jejího stažení. Pokud to druhé, doporučuji si ji stáhnout hned teď. Pokud podle ní pojedete, v naprosté většině dojedete do cíle na minutu přesně ve chvíli, kdy vám to aplikace ukáže. Můj taťka je obchodní zástupce pro jižní čechy v jedné firmě, jezdí každičký den za hromadou zákazníků a může toto tvrzení bez váhání potvrdit. Navíc zde máte hlášení o hlídkách, bouračkách, opravách silnice, řidiči zde vše mohou nahlásit a tím, že waze používá hodně lidí, je vše aktuální. Navzájem si podáváte info. I vy sami. Jako takový vtipný bonus sbíráte na silnici body a měníte se z „mimina“ na nějakého krále neboco, ale to já považuju za zbytečnost. Nicméně snoubenec se snaží v bodech dohnat taťku a ten se mi zas často chlubí, jak už je ve skupině top 100 „redaktorských“ řidičů. 😀

ADOBE ACROBAT (PDF SOUBORY)

Tuhle aplikaci nejspíš nejvíc ocení studenti a není třeba se k ní nějak dlouze rozepisovat. Zkrátka vám umožní mít pdf/word/pages soubory po ruce v mobilu nebo tabletu, takže si například můžete stáhnout zdarma učebnici a tu si ve škole otevřít. Já to tak dělám celou vejšku, nicméně se některých učitelů musíte předem zeptat, jestli učebnice můžete takto používat, někdo je na to vysazený. Já bych si ale přesto učebnici nekoupila, jsem v tomhle dosti tvrdohlavá a ve finále se nikdy z učebnic neučím. Na to má ale každý jiné postupy. Pokud se potřebujete vyloženě učit z učebnic, protože vám to mozek pobírá snáz, můžete si alespoň do této appky dát nějaká skripta nebo poznámky navíc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

INDA HASH (INSTA SPOLUPRÁCE)

Pokud máte už nějaký vyšší počet sledujících a aktivně se instagramu věnujete, mohla by vás zajímat aplikace, ve které si přivyděláte nějaké peníze. Každý den se aktualizuje podle toho, jak se mění váš instagramový obsah (komentáře, sledující, aktivita) a v závislosti na tom se vám mění i peněžní odměna za jeden post. Následně se vám na zdi ukazují nabídnuté kampaně od různých firem, do kterých se můžete přihlásit a poslat jim váš návrh fotky. Jakmile ji odsouhlasí, fotku sdílíte a získáte skrz aplikaci do 14 dnů peníze na účet. Myslete ale na to, aby vaše každá druhá fotka nebyla spolupráce, nikoho už to pak nebude bavit sledovat. Já se řídím svým nepsaným pravidlem – max 30% z instagramu stavěno na spolupráci. Pokud byste chtěli vědět, kolik přesně je momentálně odměna za můj post, pošlete mi zprávu na insta, soukromě vám odpovím.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aplikace typu Instagram sám o sobě, e-maily, počasí, apodobně samozřejmě používám každý den, jen to tu není třeba zmiňovat detailněji. Pokud by vás zajímalo více informací k nějaké z aplikací, neváhejte mi hned napsat, většinou odepisuji do 24 hodin. 🙂 Mějte se krásně a budu ráda, když mi dáte nějakou zpětnou vazbu, jak se vám článek líbil.

K.

Designový nábytek v Bonami.cz
Prozdravi.cz

Trenckoty na Zoot.cz


, líbílo se: 11x

Napsala Kler

12 komentářů

Lenka

Perfektný príspevok. 🙂 Veľa z nich som vôbec nepoznala. INDA HASH (INSTA SPOLUPRÁCE) je zaujímavá. Ak budeš mať čas a chuť, budem rada keď mi napíšeš niečo bližšie. Mail pripájam. 🙂

Reply
Viki

Olalaaaaaa!!! První článek, kde jsou aplikace, které i neznám! Wow Wow. Máš ode mě jedna hvězda!
VSCO cam je láska. Můj instagramová feed ho miluje 😀 Hihiii!

Díky <3

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *