Většina z vás si toho ani nevšimla, ale před několika měsíci jsem se zaregistrovala pod zastoupení českých blogerek Elite Bloggers a doufala, že mě to nějakým způsobem bude motivovat k častějšímu a kvalitnějšímu psaní, nicméně jsem nakonec zjistila, že se od prvního dne registrace díky nim nic nezměnilo. Možná na můj blog přes ně kliklo pár lidí, ale to je tak vše.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Určitě jste o nich slyšeli. V čele stojí seskupení těch „nejlepších a nejvlivnějších“ blogerek Česka, které dostávají možnost účastnit se hromady propagačních kampaní a mohou si vydělat dost slušné peníze. Jejich cíl ale obecně je, aby si blogerky a blogeři v Česku mohli konečně vydělávat (jak je to po celém světě běžné) a ne jen dostávat směšné produkty zdarma.

Věc se má tak, že je momentálně toto místo výhodné pouze pro tu malou skupinu top blogerek, které mají s EB podepsané smlouvy. Kdo se pod EB chce pouze registrovat, obdrží několik kódů na reklamní bannery, které si vloží na blog, aby EB mohli sledovat vaši návštěvnost. V souvislosti s tím si ale musíte na blog vložit 3 reklamní bannery, ze kterých těží pouze EB, nikoliv vy sami. Takže máte na webu několik reklam, ale nedostanete z nich ani korunu.

Snímek obrazovky 2017-10-14 v 21.36.06

Každý měsíc se na jejich webu zveřejňují top blogy, které mají vysokou návštěvnost a mohou se kdykoliv podívat do kanceláří EB, využít foto ateliér, popovídat si s ostatními a zde i pracovat. Několik posledních měsíců jsem měla tu možnost, dokonce jsem byla i v top 10, bohužel ale nejsem z Prahy, proto je pro mě tato odměna nevyužitelná. Pokud jste z Prahy, je tato nabídka celkem příjemná a vsadím se, že pokud budete mít přijatelnou návštěvnost a stanete se s majitely kamarády, dřív nebo později s vámi poděpíšou smlouvu a stanete se dalším z EB. Momentálně je v týmu i pár blogerek, které nemají na blogu ani víc jak 100 návštěvníků denně.

Jak už jsem říkala, odešla jsem, protože mi registrace u nich nic nedala. Nejprve jsem si říkala, že bych jim třeba jednou mohla pomoct s kampaněmi, které se budou týkat jižních čech, ve kterých bydlím, jelikož tu je v zastoupení jen jedna „top“ blogerka, nebo jsem i snila o tom, jak budou blogerky motivovat finančně. Úplně nejlepší 3 blogerky každý měsíc sice ohodnotí finanční částkou 3,2,1 tisíc, ale v tomto seznamu se nachází i tým EB spolu s registrovanými blogerkami, které nemají vlastně téměř žádnou šanci se do top 3 dostat.

Několik měsíců se to nikam nehlo a tak jsem si řekla, že už je zkrátka nenechám vydělávat na mém profilu skrz jejich reklamy, ještě, když mi na blog momentálně chodí i víc jak 200 lidí denně. Někdy i přes 500.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Jste tam zaregistrovaní? Říká vám Elite Bloggers něco?


Trenckoty na Zoot.cz, líbílo se: 8x

Napsala Kler

4 komentáře

Balzu

Ber to pozitivně 😉Spousta lidi ti muže zas závidět život v krásných jižních Čechách 😁 A nikdo na tobě teď nevyděláva.

Reply
Pájuška

Ahojky Klér! Ten článek je, jako bys ho psala i za mě. Ještě jsem ze stránky neodešla, nicméně mám to samé v plánu. Popravdě, myslela jsem, že mi přinese více čtenářů být tam registrovaná. Ale čísla jsou mizerná. A pak mi blog zabírají reklamy, které ani mně nevydělávají. To si tam dám raději reklamy jiné a své. A druhou věcí, co mě také mrzí, a to jsem i tehdy do EB psala, že kombinují EB bloggerky a „obyčejné“ blogerky a finančně v podstatě odměňují jen své. Navíc taktéž nejsem z Prahy, takže jsem využila návštěvu jen dvakrát, když jsem měla možnost být v Praze ve všední den. Bohužel teď jsem neměla moc času na blog, ale hned jak ho najdu, tak také z této stránky odejdu. Pro mě má větší zásah Instagram a to, že si lidé předávají informaci o mém blogu, nebo, že mám dobře nastavené SEO vyhledávání. Jsem ráda, že nejsem sama, kdo má stejný pohled na věc. 🙂

Reply
Kler

Ahoj Pájuš, máš pravdu, skrz instagram chodí na blog mnohem víc lidí… přeju hodně štěstí v blogování 🙂

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *