Další pátek tu pro vás mám druhý díl s tipy na vánoční dárky. V tuto chvíli už jsme v půlce a na další 2 články se můžete těšit zase v následující pátky. Pokud jste náhodou nečetli první díl, mrkněte se tady, článek je podle vašich reakcí plný originálních tipů, čehož chci přesně docílit.

IMG_0999

Mezi tipy se nachází i klasika, ale i tyto dárky můžou někomu z vás cvrnknout do hlavy nějaký nápad. V následujícím článku jsem se snažila více zaměřit na dárky pro chlapy, protože, co si budeme povídat, pro ně je výběr kolikrát úplně nějtěžší. Tak jdeme rovnou na to.

Předem chci ještě upozornit na to, že se v článku bude hodně opakovat odkazování na zoot a bonami, není to žádná spolupráce, ani mi nic neposílají zdarma, prostě tam už několik let často nakupuju. Pokud bude nějaký tip součástí spolupráce, na závěr vám je sepíšu.

 

1. Pánské košile

Nevím, jak to máte u vás, ale můj skoromuž sám nevleze do obchodu s oblečením ani jednou za rok. Nosí neustále dokola ty samé věci do roztrhání a sem tam prohodí nějakou brumlající větu, že nemá nic jinýho na sebe. Své partnery, táty, bráchy, už máte tak nějak v oku, víte velikost, nebo prostě jednouduše nakoukněte do skříně a pořiďte mu pořádnou košili, která už v této době nepatří jen do kanceláře a pod sako. Já každý rok nakupuju minimálně jednu košili na zootu, kde se dá často sehnat i krásná ve slevě, nebojte se hledat ve výprodeji. Nemají tam jen kousky, kterých se mervomocí chtějí zbavit. Krásné a originální pánské košile mají také na answear.cz.

Snímek obrazovky 2017-11-03 v 11.07.53

 

2. Deskové hry

Tyto hry nejsou jen záležitostí pro děti. Vyberete mezi nimi i zábavné deskovky pro dospěláky. Vsaďte na klasiku a kupte aktivity, pokud je ještě nemáte, nebo jengu (skládání dřívek na sebe a následovné vyndavání, aby věž nespadla), kterou si můžete zahrát i u pivka v hospodě. Já se ráda vracím i ke kartám, nebo k dostihám, v této době plné internetu a sociálních sítí je to příjemná relaxace a odreagování. Můžete je vybrat třeba tadyjak pro děti, tak pro dospělé.

3. Hodinky

Hodinky patří mezi ty luxusnější dárky, můžete ale sáhnout i po levnějších do 1000,-, které také vypadají krásně. Díky bohu už se dostaly do módy hodinky s minimalistickým vzhledem a výběr je obrovský. Pro chlapa ideální dárek! Můžete také vybrat nějaké unisex, které si budete moct s partnerem půjčovat. 😉 Boží hodinky seženete na freshlabels, zootu, nebo také na eshopu gentlemanstore, kde jsou navíc hodinky v akci.

Snímek obrazovky 2017-11-03 v 11.22.01

 

4. Měsíční vstup do posilovny

Unisex a originální dárek. Můžete ho dát někomu, kdo už do posilovny chodí a měsíc zdarma mu ušetří nějaké ty peníze v peněžence, nebo darujte poukaz člověku, který se rozhoupává k tomu, že do posilky začne chodit. Můžete rovnou objednat dva vstupy a začít tam chodit se svým kamarádem/kamarádkou, sourozencem, nebo klidně i s rodičema.

5. Poukazy

Jak by řekl spisovatel Hartl, vymyslet vánoční dárky je někdy pěkně na hlavu, proto jednoduše darujte nějaký kupóón. Možná to není jeden z nejoriginálnějších dárků, ale většina z nás se shodne na tom, že poukaz do oblíbeného obchodu rozhodně hodně oceníme. Jako jedny z univerzálnějších e-shopů, kde si vybere něco krásného skoro každý, doporučuji poukazy ze zootu, bonami, nebo třeba na knížky.

6. Lístky do kina

Milovníka filmů potěšíte volnými vstupy na libovolný film. Já už dvakrát takto obdarovala rodiče, a přestože se jedná jen o poukaz, udělal rodičům hroznou radost. Za filmy utrácejí poměrně často, proto takový dárek ocení. Navíc si můžete vybrat, kolik chcete do poukazu investovat. Jestli chcete dát jen malý dárek kamarádce, nebo pořádný nadupaný poukaz, jako větší dárek.

7. Kniha Autismus & Chardonnay

Boží knížka od českého autora Martina Selnera, který se přímo stará o autistické děti. Rozesměje a zároveň nepřímo donutí zamyslet se nad životem, společností. Nenáročná oddychovka jako levný dárek pro kohokoliv. Seženete na Pasece :).

8. Winwin

Možná se teď někdo z vás diví, že je nesmysl darovat někomu již nošené zboží. Já si zase myslím, že pokud máte nějakou kamarádku, která podporuje slow-fashion a nakupuje v sekáčích, uděláte jí radost nějakým kouskem z e-shopu winwinlove, kde se přetváří kvalitní sekáčová móda na originální kousky. Zaručeně nevšední dárek.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9. Kožená klíčenka Orbitkey

Tímto tipem je originální věcička, která skoncuje s poškrábáním mobilu od klíčů a udělá vám svazek klíču více zorganizovaný. Klíčenka Orbitkey je vyrobena z kůže a je nádherným kvalitním kouskem pro ty pravé gentlemany vedle nás. Když mi přišla domů, byla okamžitě zabavena mým snoubencem, který se radoval z toho, že mu konečně nebude nikde nic chrastit. Pokud tedy hledáte nevšední dárek pro partnera, tátu, dědu, kamaráda nebo bráchu, stoprocentně doporučuji právě tento vynález. Na gentlemanstore mimo jiné najdete hromadu dalších originálních věcí, které k vám příjdou luxusně zabalené, takže si navíc nemusíte dělat starost s vánočním balením.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Snímek obrazovky 2017-11-03 v 11.57.21

https://www.gentlemanstore.cz/doplnky/kozene-doplnky/klicenky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10. Zázrak na pleť

A opět zpět k nám ženám. Poslední měsíc jsem objevila neskutečného pomocníka v boji s problematickou pletí a to konečně čistě přírodního složení. Takovýmto SOS Spot sérem potěšíte každou z nás, i člověka, který vyložene problém s pletí nemá, protože nějaký ten neřád se sem tam objeví na tváři každé z nás. V dárkovém balení ho můžete doplnit o další příroní kosmetiku z heřmánkové louky. Například o přírodní bomby do koupele.

gifherman. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11. Web

Máte ve svém okolí nějakého pisálka, který básní o tom, že by si nejradši založil blog/eshop, jen se do toho nemůže dokopat? Představte si ten moment, kdy zjistí, že jste mu/jí koupili web rovnou s doménou a přihlašovacími údaji, kam jen lehce vklouzne a může hned začít psát. Chápu ale, že takovýto dárek se hodí pro někoho, koho hodně dobře znáte, abyste vymysleli vhodný název domény, design, apodobně.. Já doporučuji wordpress, shoptet, mioweb nebo wix.com.

12. Kupte hvězdu

No jo, chápu, většině se tento dárek bude zdát jako jedna velká zbytečnost. Věřte ale, že se mezi námi najdou tací, které certifikát s vlastní pojmenovanou hvězdou dojme. Třeba někoho, kdo se o to zajímá, nebe mu připadá magické, neuvěřitelné, neustále na obloze něco zkoumá. Vygooglíte toho spoustu, jen si dávejte pozor na to, aby se opravdu jednalo o pravé hvězdy s certifikátem. K hvězdě dostanete souřadnice, takže si ji potom můžete přes dalekohled najít.

13. Dárkový koš s jídlem dané země

Posledních pár let jsme dávali snoubencovo rodičům obří koš plný jídla a pití z konkrétní země, aby mohli na dálku ochutnat jídlá různých kultur. Začali jsme klasickou Francií, další Vánoce to byl koš plný Španělska a ten minulý Itálie. Vyberte nejrůznější sýry, vína, tipické potraviny, koření, ke koši můžete přihodit rovnou i kuchařku.

14. Britská piva

Já vím, jsme národ pivařů a máme svého výborného piva až až. Někdy ale až po uši, proto můžete milovníkům piva darovat balení  například britského piva, aby ochutnali něco nového. Jednou jsem tátovi dávala balení piv z Marks & Spencra, kde mají navíc výhodná balení 3+1. Můžete pak i podnítit novou vlnu konverzace, kdy začnete piva porovnávat a vybírat z nich ta úplně top.

15. Bez dárků

Tip na dárek „bez dárků“? To si se zase Kláro ukázala…

Ale nechte mě to vysvětlit. V naší rodině máme známou, která na Vánoce se svojí rodinou vybere hromadu peněz, které by místo toho dali třeba do nesmyslných dárků a ty hromadně pošlou nějaké charitě. Nedají sami sobě žádný hmotný dárek. Jen si uvaří, posedí a poklábosí. Krásný nápad, který bych také jednou chtěla nastavit ve své budoucí rodině.

16. Jóga podložka + doplňky

Předminulé Vánoce jsem od své úžasné tchýně dostala podložku na jógu, což mě hrozně potěšilo a zařadila bych to také mezi ty originální dárky. Pokud znáte někoho, kdo doma cvičí na staré ošklivé karimatce, tímto ho určitě potěšíte. Nádherné podložky seženete opět v bonami pod spojením „podložka na jógu„.

Snímek obrazovky 2017-11-03 v 12.43.34

17. Oblečení z merino vlny

Krásný a kvalitní dárek na zimu, který vydrží na X sezón možná až do smrti. Opět budu opěvovat svou oblíbenou značku Kari Traa, s jejichž kousky jsem vždy nad míru spokojená. Zde se investování peněz opravdu vyplatí.

18. PC hra + rada do vztahu

Tady se sice moc nerozepíšu, ale vím, že to chlapy potěší. Například nějaký nový díl, update apodobně. Můžete také nakupovat různá vylepšení do her, které váš obdarovávaný právě hraje (Dota apodobně). Možná si myslíte, že není dobré vašeho herního maniaka ještě takto podporovat, ale já mám paradoxně zkušenosti s tím, že jakmile dám tomu mýmu absolutní volnost a ještě se o jeho hry zajímám, tak moc po tom sezení za pc netouží a je víc času se mnou, než když jsem na to nadávala. 😉

19. Pro babičku a dědečka

Nedávno jsem našla úsměvný eshop, který se celý věnuje dárkům pro babičky a dědečky. Vyberete si, jestli chcete dárek pro aktivní babičku, gurmánku, blázna do čtení, apodobně a po rozkliku najdete hromadu zajímavých věcí. Máte tu opravdu neomezené množství výběru. Konkrétně mě zaujala hra Jak to tenkrát bylo, při které u vánočního stromku zavzpomínáte na rodinnou minulost. Nádherný dárek.

20. Originální ilustrace podle fotky

Na instagramu již dlouho sleduji talenovanou královnu ilustrací Terezu (Drobnosti), která vám podle fotografie krásně a zajímavě namaluje ilustrovaný obrázek. Teď sice cestuje po Islandu, ale od 13.11. je zpět k dispozici pro vaše zadání. Její díla jsou opravdová čistá krásná nádhera. Její tvorbu můžete objednávat zde.

Snímek obrazovky 2017-11-03 v 13.15.36

https://www.facebook.com/drobnosti/photos/a.862591193815110.1073741832.666675720073326/1653490821391806/?type=3&theater

https://www.facebook.com/drobnosti/photos/pcb.1634441666630055/1634441529963402/?type=3&theater

https://www.facebook.com/drobnosti/photos/pcb.1634441666630055/1634441529963402/?type=3&theater

 

21. CBD olej, elixír zdraví

Univerzální dárek pro všechny, kteří chtějí být zdraví a krásní. Takže pro všechny. Více detailů si o něm můžete přečíst tady, a koupíte ho přímo na e-shopu Gravitas.

22. DIY kartičky pro přítele

Předminulé Vánoce jsem vytvořila přibližně 20 kartiček s nápisy, kterými si pak přítel mohl získat to, co na nich bylo napsáno. Vložila jsem je do dárkové krabičky a obvázala mašlí. Pro konkrétní ukázku, na pár z nich jsem napsala například: „dnes si můžu dělat cokoliv co chci, bez podávání vysvětlení„, „snídaně do postele„, „tento týden nevynáším koš„, „dnes se nechám zvát na večeři do indické restaurace„. Tady se žádné meze nekladou, zkuste vymyslet cokoliv, co vaši drahou polovičku rozesměje, jen si dopředu rozmyslete, co jste opravdu ochotní splnit.  😀

23. Měsíc jídelníčku na míru

Kdo mě sleduje delší dobu tak ví, že jsem zkoušela jídelníček na míru od Dewii. Po měsíci jsem zhubla neskutečné centimetry zdravou cestou, která je dlouhodobá, naučila jsem se zdravě jíst a také poznat, co přesně mé tělo potřebuje a nepotřebuje. Myslím si, že tímto poukazem můžete někomu udělat obří radost. V ceně jídelníčku jsou i týdenní kontroly a rady skrz email.

24. Světla na focení

V šeru těžko uděláte kvalitní fotky, proto mi věřte, že uděláte ohromnou radost fotografům světly na focení. Udělají také příjemnou službu při focení produktů na eshop.

25.  Kniha z fotek

Minulé Vánoce jsem dávala přítelovi knihu z našich tištěných vzpomínkových fotek. Připsala jsem do ní data a krátké popisky a přítel byl dojatý. Moc doporučuji jak pro přítele/přítelkyni, tak pro rodiče, kdy můžete vytvořit fotoknihu s fotkami, jak jste vypadali jako děti + jejich napodobení v tomto roce. Mou recenzi na fotoknihu od konkrétní firmy si můžete přečíst tady. Můžete si ji ale samozřejmě vyrobit ručně, necháte si vyvolat fotky například z vyvolejto.cz a nalepíte je do hezkého bloku s tvrdými deskami.

Doufám, že jsem někomu vnuknula nějaký nápad, nebo jsem vás alespoň inspirovala. Budu moc ráda za sdílení článku tady dole a za jakýkoliv komentář. DĚKUJU. Příští pátek jsem tu s třetím dílem. 🙂

Nakupujte dárky s výhodnými bonusy na bonusway.cz

(#ad)

(spolupráce – výrobky zdarma : Paseka, Heřmánková louka, Gentlemanstore, Gravitas)


Panska trika na Zoot.cz

, líbílo se: 11x

Napsala Kler

9 komentářů

Michaela

Já jsem kupovala poukaz na košili na míru a bylo to úplně super, přítel má malou postavu, takže mu klasická konfekce moc nesedí a s touto je hrozně spokojený, navíc tam má vyšité inciály, takže prostě super. Každopádně k narozeninám jsem mu chtěla koupit tu hvězdu, ale pozor na to, podle mezinárodní asociace není možné pojmenovávat hvězdy, takže je to vlastně jenom o tom, že si to firma pojmenuje někde u sebe na papírek, jestli vůbec. Gesto je to opravdu krásný, věděla jsem, že by se moc líbilo, ale když jsem si o tom četla víc, zjistila jsem, že se vlastně jedná akorát o „podvodný“ business.

Reply
Kler

Tyjo to zní zajímavě, víš to teda stoprocentně, že neexistuje žádná stránka, co ti opravdu nechá pojmenovat reálnou hvězdu? :O

Reply
Lucie Davidová

Díky za super inspiraci na dárečky, vždycky se místo těšení se na Vánoce děsím, co zas budu vymýšlet za dárek pro nejbližší. Určitě se budu inspirovat 🙂 zároveň chci tady poděkovat za insta-coaching, hodně mi to pomůže naplánovat si hezčí instagram ❤️

Reply
Hana

Dobrý den, pro mě už není žádný problém kupovat dárky, jelikož jsem objevila skvělou stránku, je to konkrétně tato https://www.darkysradosti.cz/vanocni-darky .. nejen že jsou tam skvělé nápady na dárečky, ale hlavně skvělé ceny a výběr. Navíc zde najdete nejen pro ženy a pro muže, ale i babičky i dědy.

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *