Možná jste si všimli, že dnes nepřibyl žádný další článek s tipy na vánoční dárky. Pár jich pro vás ještě ale chystám, nebojte. Stovku tipů doděláme a možná ji i překonáme. Snažím se jen o to, aby článek neobsahoval tipy, které jsou k ničemu. Chci se s vámi podělit jen o to nejoriginálnější a nejnápaditější.

Co je u mě nového?

Jak už jste si mohli všimnout, rozjela jsem novou dráhu s coachingem instagramových účtů, ke kterému mě dovedl hlavně fakt, že mě hromada lidí bombardovala otázkami, které se týkaly rad, jak na lepší instagram.

Proto mi cvrnknul do hlavy nápad, že bych mohla začít právě s tím. Začala jsem s coachingem zadarmo, který odběratelům chodí každou neděli zdarma, a poté s coachingem premium, ve kterém se věnuji každému člověku přímo individuálně. Podívám se na konkrétní instagram, analyzuji ho a vytvořím plán na míru.

Také mi houstne práce týkající se školy. Starosti spojené s ní mě dohání na každém kroku. První týden v lednu píšu státnice, každý týden se mi blíží nějaký deadline odevzdání seminárky. Nevím co dřív, a hlavně jsem ke všemu začala hromadu dalších projektů, do kterých se postupně chystám skočit.

Celkově mi přijde, že poslední dobou skáču do neznáma. Od rána do večera se topím v nových informacích a každý den píšu minimálně 5 insta-coachingových plánů. Dopředu pro vás plánuji obsah na svůj instagram. Domlouvám zajímavá zpestření s firmami. Plním termíny spoluprácí a můj email praská ve švech.

Vyhlídky do budoucna jsou také plné nekonečné práce a nových věcí, atak mě vše začíná trochu stresovat. Byla jsem vždy zvyklá na to hodně odpočívat, nabírat síly, mít na všechno plno času. Teď si nestíhám dělat ani snídani a volný celý den jsem neměla ani nepamatuji. Dlouho do noci doháním všechny resty, protože mé já mi nikdy nedovolí se zpozdit.

Stres z vašeho očekávání

Poslední dobou mě přepadl divný pocit z toho, že nechci a nesmím zklamat. Během relativně krátké doby se mi na instagramu rapidně zvýšil přírůstek nových sledujících, což mě začalo nějakým způsobem divně svazovat. Mám tendence se podceňovat, pochybovat o sobě a hlavně se bojím, že to obří číslo sledujících jakoby neuspokojím. Že bych přeci měla přidávat dechberoucí fotky, když tolik lidí každý den čeká na můj nový příspěvek.

Stresuji se z toho, že nenaplním vaše očekávání a nějaký nezbedný hlas uvnitř mě mi pořád našeptává, že musím zabrat, musím se v tom instagramu každý den sebevzdělávat, musím být pořád lepší a lepší v kvalitě fotek, což mě mění v někoho, kým být vůbec nechci.

Ani ne za rok se u některých mých fotek změnil počet liků z 200 na 1800, z čehož bych se měla samozřejmě radovat. Já jsem ale vyděšená.

Budu vám mít stále co nabídnout? A proč se v tomhle vlastně tak pitvám?

Achjo, ta Klára si zase dělá starosti s tím, co si o ní lidi myslí a budou myslet. Zase propadá tomu nátlaku okolí. Zase občas zapomíná, proč to vlastně vše dělá a jak velkou jí to dělá radost.

Tak já se to zas celý pokusím dát nějak dohromady, uklidním se, seberu se a budu to pořád já, dobře? Ta Klára, která si jede podle svého a přes všechny marketingové strategie z ní stále sálá ta její pravá lidskost a upřímnost. Ten maličký strašně moc obyčejný človíček je tu stále s vámi, věřte mi. Pořád kolem vás na ulici procházím jako šedá myška a své názory si nenechám nikým jen tak ovlivňovat.

Vaše malá Klér.


, líbílo se: 4x

Napsala Kler

5 komentářů

Tereza Hrubá

Já myslím, že se vůbec nemusíš bát, protože podle toho co vidím všude možně na blogu, a Instagramu, tak tě všichni žerem a pamatuj na to, že ti lidi tě tam sledují, protože se jim ta tvorba líbila už když jsi měla méně sledovatelů, jen se jich prostě sešlo hodně moc v jednu chvíli. 🙂 Takže si myslím, že zklamat je (nás) nemůžeš, max je překvapíš ještě něčím lepším a to u tebe není zase tak těžké, protože mě tak překvapuješ skoro každý den. 🙂

Reply
Lucienne

Klárko, nestresuj se nad tím, co si o tobě kdo myslí a už vůbec neřeš to, že bys mohla někoho zklamat tím, že budeš třeba někdy méně aktivní. Ano, máme tě rádi a milujeme tvé fotky a proto tě sledujeme, ale to neznamená, že když náhodou týden nepřidáš žádný příspěvek, přestaneme tě sledovat nebo tak něco. A jestli se někdo takový najde, no tak za to ten sledovatel asi ani nestojí a je dobře, že se ho zbavíš 🙂

Tohle tě baví. Psát, fotit, tvořit. Tak se kvůli ničemu a nikomu nenech dostat do stresu a dělej si to podle svého tempa. Potřebuješ si oddáchnout? Tak jo! Každý z nás to někdy potřebuje 🙂 Uč se v klidu na státnice a víš co? My tady na tebe určitě počkáme 😉

Reply
Kler

Luci, to je tak milý. Moc moc děkuju za tvou podporu a slova, která mi dodávají energii. Díky, že tu jsi. K <3

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *