Jak poznáte, že je ženská v raným jináči?

1. Celá září.

 

2. Mazlí se s jinými miminy. Více, než obvykle – pokud je zrovna mimimilovník.

 

3. Stěžuje si na únavu. Pořádnou únavu.

 

4. Začne pomalu, ale jistě, sledovat na Instagramu čím dál tím více těhotných a maminek s dětma. Pod to se podepisuju stokrát!

 

5. Odmítá drahé a výrazné potraviny. Tady se na chvíli zastavím. Všichni víme, že má ženská v těhoobdobí silnější chutě na jídlo. Nikdo vám ale neřekne, že najednou přestanete mít chuť na 80% potravin a sklouzáváte jen k pár vybraným věcem, kterými se cpete stále dokola. Můžete se po nich utlouct. Alespoň já to tedy tak měla.

S tím se pojí i jedna vtipná historka. Já měla pořád chuť na špagety. Jde ale o to, že jsem je chtěla jedině s tím nejobyčejnějším kečupem a s nejobyčejnějším eidamem. Jednou jsem Janíkovi napsala zprávu, aby mi po cestě z práce koupil špagety, kečup a sejra – eidam. On přišel celý happy jak mi udělá obrovskou radost, při čemž položil na stůl pořádnej drahej parmazán. “Na špagety to nejlepší” dodal a mně se obrátil žaludek.  Vždy jsem se mohla po parmazánu utlouct a teď jsem ho nemohla ani cítit. Završila jsem to jen větou: “příště, až ti napíšu, co mi máš koupit, přines přesně to, co se tam píše”. 😀 Janík poprvé zasažen mým těhotenstvím se podle mě celý vyděšený zadíval do budoucnosti a tajně si přál, ať už je to vše za námi.

 

6. Pije v hospodě džus s vodou do pullitru. Občas dá malý pivko.

 

7. Sahá si na břicho. Prý to tak šlo poznat na mě, ale já si to tedy nemyslím. Začínám si na něj sahat až dnes.

 

8. Prokecává se, ale jen maličko. Buď ona nebo manžel/přítel. U nás to byl Janík, kdo se neustále prokecával a já neustále obracela oči v sloup. Když jsme byli na chatě s miminem, kde ležela na stole chůvička, všichni ji tam studovali a J. řekl: “to budeme taky potřebovat.” Řekla jsem jen, že jednou jo a doufala jsem, že ho moc lidí neslyšelo. Další perla byla, když mě před svými rodiči přemlouval, ať se jdu taky koupat k řece. Říkala jsem, že se mi nechce do plavek a on na to odpověděl, že to nechápe, přeci břicho ještě nemám. Řekl to naštěstí tak potichu, že to rodiče asi neslyšeli. Já ale jo a nevěřila jsem svým uším.

 

9. Když jste s ní večer na nějaké akci, brzy to zabalí.

 

10. Má čím dál tím krásnější pleť. ANO! Někomu se možná splaší hormony, mně ale příjde, že těhotenství je přesně to, na co moje tělo celej prozatimní život čekalo. Taky je to podle mě tím, že jsem najednou nepila žádný alkohol – jen hodně vody a čaje, což se samozřejmě na pleti hodně podepíše. Před otěhotněním jsem bohužel pár let pila víno docela v nemalém množství a hodně pravidelně. Teď si tělo jásá.


, líbílo se: 6x

Napsala Kler

1 Comment

Lucie

Já jsem těhotná zatím nebyla, takže se pod nic podepsat určitě nemůžu, ale věřím tomu, že si jednou na tenhle článek vzpomenu. 😀 Je fakt, že podle půlitříku džusu v hospodě jsem poznala, že je kamarádka těhotná. Alkohol vše prozradí. 😀

Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *